[FOTO] "Dr Jekyll and Mrs Hyde" – festiwal szkła

czwartek, 20.10.2016 09:06 1464 0

Już po raz piaty artyści i entuzjaści sztuki szkła spotkali się we Wrocławiu na Europejskim Festiwalu Szkła „Play with Glass”. Z każdym rokiem festiwal wywołuje coraz większe zainteresowanie – w Polsce i za granicą i powoli wyrasta na najważniejszą w Europie cykliczną imprezę związaną ze sztuką szkła.

- Chcemy w ten sposób pokazać, jak wielkie możliwości stwarza szkło w tworzeniu dziel sztuki. Jednocześnie śledzimy zmiany zachodzące w wykorzystaniu tego materiału na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat – podkreśla Kazimierz Pawlak.

Najważniejszym wydarzeniem Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” jest wystawa główna, co roku na inny temat, prezentowana w historycznej Sali Sesyjnej na Dworcu Wrocław Główny, oraz w Galerii Miejskiej w Łodzi, Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze i w Galerii Sztuki w Legnicy.

Tegorocznej wystawie głównej, "Dr Jekyll and Mrs Hyde”, towarzyszą wystawy organizowane w dziesięciu wrocławskich galeriach, m.in. Debiut Festiwalu w Galerii Arttrakt, na której zostaną zaprezentowane prace czeskiego projektanta, Sebastiána Kitzbergera, nominowanego w 2015 roku do nagrody Odkrycie Roku, Czech Grand Design Awards, oraz „Where is my Paradise?”, indywidualna wystawa wybitnego japońskiego artysty, zamieszkałego w Niemczech, Shige Fujishiro, w galerii SiC! BWA Wrocław.

Europejski Festiwal Szkła jest organizowany od 2012 r., corocznie w październiku, przez Galerię BB i Fundację Fly with Art, w ścisłej współpracy z Gminą Wrocław oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i Związkiem Polskich Artystów Plastyków – Okręg Wrocławski. Projekt festiwalu został włączony do aplikacji miasta Wrocław do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Piąta edycja Europejskiego Festiwalu Szkła jest współfinansowana przez Europejską Stolice Kultury Wrocław 2016.

Foto.: Wojciech Bolesta - Doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)