[FOTO] Dolnośląskie obchody Święta Policji

środa, 10.8.2016 09:20 1614 0

Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów i pracowników Policji, jak i tych, z którymi, na co dzień współpracują. Dolnośląskie obchody 97 rocznicy powołania Policji Państwowej, w których udział wziął również Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Jan Lach, odbyły się 9 sierpnia 2016 r., na pl. Wolności we Wrocławiu przed Narodowym Forum Muzyki.

Uroczystości, uświetnią m.in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, pokazy sprzętu policyjnego i działania policyjnych antyterrorystów oraz festyn, podczas którego z dziećmi m.in. spotka się ich przyjaciel Komisarz Lew. 

- W tym roku obchodzimy 97 rocznicę powstania Policji Państwowej. W związku z tą wyjątkową okazją, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspólnie z nami angażują się w budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Dolnego Śląska. Jednocześnie pragniemy uczcić to święto wraz ze wszystkimi Dolnoślązakami. Dlatego, jak co roku, organizujemy dla naszych mieszkańców festyn, gdzie wszyscy, starsi i młodsi, będą mogli świętować i bawić się z nami oraz poznawać różne ciekawe rzeczy dotyczące pracy Policji. Towarzyszyć nam będzie policyjna orkiestra. W dolnośląskiej Policji pracuje 7567 policjantek i policjantów oraz 1719 pracowników cywilnych. Obchody Święta Policji we Wrocławiu są okazją do uhonorowania funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej Policji za trud i zaangażowanie wkładane w codzienną służbę i pracę. W tym czasie, oprócz wykonywania przez Policję bieżących zadań, wyróżnieni funkcjonariusze i pracownicy uczestniczyć będą w uroczystościach wręczania awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań. W związku z obchodzonym Świętem Policji, w 2016 r. na wyższe stopnie awansowało 2278 dolnośląskich funkcjonariuszy. 149 dolnośląskich funkcjonariuszy i pracowników Policji zostanie również odznaczonych medalami za Długoletnią Służbę, Odznakami Zasłużony Policjant oraz Krzyżami Zasługi. Ponadto 9 osób reprezentujących m.in. samorządy lokalne województwa dolnośląskiego, policję niemiecką oraz inne służby współpracujące z policja dolnośląska, zostanie odznaczonych jako Zasłużeni dla Policji. Główne uroczystości wojewódzkich obchodów Święta Policji, związane z uczczeniem na Dolnym Śląsku 97 rocznicy powstania Policji Państwowej odbyły się 9 sierpnia 2016 r na pl. Wolności, na terenie przyległym do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. O godzinie 12.30 nastąpiło powitanie uczestników, a następnie przy udziale pocztów flagowych i sztandarowych, uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania, odznaczeń i wyróżnień. Po okolicznościowych przemówieniach, musztrze paradnej i defiladzie pododdziałów, około godziny 14.00 odbył się pokaz działania funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego dolnośląskiej Policji, a dalej festyn, w którym uczestniczyli mieszkańcy. Podczas festynu zaplanowano kolejnych mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci – m.in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, prezentację sprzętu oraz policyjnych pojazdów służbowych i specjalistycznych, sprzętu ratowniczego, symulator jazdy 3D oraz symulator zderzeń, konkursy i zabawy dla dzieci, stoiska profilaktyczne, w tym pawilon, w którym mieścić się będzie Przystanek Profilaktyczny „Nie dopalaj się”, którego celem jest propagowanie życia bez narkotyków i dopalaczy. Ponadto zorganizowane były punkty poradnictwa, a także spotkania z przyjacielem dzieci „Komisarzem Lwem” - maskotką dolnośląskiej Policji. To oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy.  - mówi asp. szt. Paweł Petrykowski.

 źródło: KWP Wrocław
Foto.: Wojciech Bolesta - Doba.pl 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)