"Biathlon dla każdego" w Krosnowicach [Foto]

poniedziałek, 9.5.2022 13:19 898 0

Ponad 260 zawodników wzięło udział w zorganizowanych w sobotę, 7 maja w Krosnowicach zawodach pn. "Biathlon Dla Każdego". Organizatorem wydarzenia byli: Polski Związek Biathlonu, Międzyszkolny Klub Sportowy „Duszniki” oraz z Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko. 

- "Biathlon Dla Każdego" to uproszczona formuła. Główną różnicą jest to, że strzela się na strzelnicy laserowej. Regulamin polega na tym, że każdy zawodnik pokonuje dwie lub trzy rundy od 300-600 m, w zależności od wieku, i po każdej rundzie wykonuje 5 strzałów z broni laserowej do tarczy. Po odbyciu dwóch strzelań biegnie do mety, a za każdy niecelny strzał zawodnikowi dopisuje się 20 sekund - mówi  Andrzej Sidorowicz, prezes MKS „Duszniki”. - Wydarzenie organizowane jest przy współudziale Ministerstwa Sportu i ma na celu popularyzację tej mało znanej dyscypliny sportu. Organizujemy to w gminie Kłodzko, ponieważ chcemy pokazać imprezę jak najszerszej publiczności i zachęcić młodzież do tego, aby spędzała aktywnie czas, rozwijała się sportowo i profesjonalnie trenowała np. w naszym klubie MKS Duszniki-Zdrój.

 „Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży i dorosłych łączący bieg przełajowy na średnim dystansie (dla najstarszych kategorii jest to maksymalnie 2000 m) ze strzelaniem z broni laserowej. Udział w zawodach – podobnie jak przy okazji poprzednich edycji – jest całkowicie bezpłatny. Do wygrania były nie tylko pamiątkowe medale i dyplomy, ale też cenne nagrody – wróciła bowiem rywalizacja w ramach Family Cup. Prowadzona jest również klasyfikacja generalna, która wyłoni nowych mistrzów „Biathlon Dla Każdego”.

W maju poza Krosnowicami i Czarnym Borem wydarzenie zawita jeszcze do Jeleniej Góry, Ptaszkowej i Zakopanego, w czerwcu do Lubichowa, a we wrześniu po wakacyjnej przerwie do Szczytnej, Mieroszowa i Piechowic.

 "Biathlon dla Każdego" Krosnowice - WYNIKI

Dodaj komentarz

Komentarze (0)