komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

środa, 20 czerwca 2018

Diny, Bogny

Życzenia z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego dla pracowników NZOZ Szpitala Powiatowego

czwartek, 24.5.2018 13:40 , odsłony: 2022
kategorie artykułu:

Diagnosta laboratoryjny - wykonuje badania diagnostyczne z zakresu chemii klinicznej, analityki ogólnej, hematologii, serologii, immunologii i bakteriologii (we współpracy z technikiem analityki medycznej), za pomocą specjalistycznych metod i aparatury laboratoryjnej, bądź nadzoruje wykonanie tych badań oraz interpretuje i ocenia ich wyniki.

A więc diagności laboratoryjni to podobnie jak i inne grupy zawodowe w sektorze ochrony zdrowia  odpowiedzialni są za jedną z naczelnych wartości jakim jest zdrowie. Podstawowe cele jakie im przyświecają to troska o pełne i lepsze zabezpieczenie świadczeń dla pacjentów zgodnie z wymogami XXI wieku. Precyzyjne wyniki laboratoryjnych analiz mają bezpośredni wpływ na postawienie trafnej diagnozy lekarskiej, a co za tym idzie, na wybór sposobu leczenia pacjentów. A więc to od precyzyjnej pracy diagnosty zależy szybkość oraz skuteczność wdrożonego leczenia, a w konsekwencji jego rezultat. Ponad 70 % decyzji lekarzy podejmowanych jest na podstawie rzetelnie przeprowadzonego badania laboratoryjnego i jego wyniku.

Niezwykle istotne w diagnostyce laboratoryjnej jest, obok dobrze wykwalifikowanego personelu, miejsce poboru materiału do badania.  Etap przedlaboratoryjny ma znaczący wpływ na wynik badania. Materiał pobrany do badania i przewożony nawet przez kilka godzin, może w znacznym stopniu zaburzyć jego wynik.

NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie Sp. z o.o. zatrudnia kilkunastu diagnostów laboratoryjnych, którzy dzień i noc zabezpieczają pracę całego szpitala. To głównie od ich pracy zależy proces leczenia pacjentów przebywających w naszym szpitalu czy to w Izbie Przyjęć, w poszczególnych oddziałach czy tez poradniach. Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm naszego zespołu ma bezpośredni wpływ na wysoką jakość, wiarygodność i rzetelność wyników badań. Średnio w naszym szpitalu diagności wykonują w miesiącu: 14713 badań w laboratorium diagnostycznym, 450 bakteriologicznych i 264 badania serologiczne.

27 maja obchodzimy Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Wiąże się to z odkryciem w 1961 roku kodu genetycznego wspólnego dla wszystkich żywych organizmów na Ziemi. Ojcami tego przełomowego wydarzenia byli Marshall Warren Nierenberg oraz Johann Heinrich Matthaei.

Z okazji zbliżającego się święta składam serdecznie życzenia wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym oraz nieustannego rozwoju zawodowego wszystkim pracownikom Medycznego Laboratorium Diagnostycznego, Pracowni Bakteriologii oraz Serologii NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o. Niech Wasza praca będzie Waszą pasją, a jej rezultaty przynoszą Wam satysfakcję z korzyścią dla pacjentów. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i trud wkładany w Waszą niezwykle potrzebną pracę.

Z poważaniem

Maciej Smolarz
Prezes Zarządu
NZOZ Szpitala Powiatowego
w Dzierżoniowie Sp. z o.o.

 

 
wtorek, 19.6.2018 10:38
poniedziałek, 11.6.2018 14:30
76
poniedziałek, 18.6.2018 07:00
środa, 13.6.2018 09:41
22
wtorek, 12.6.2018 08:26
4
poniedziałek, 11.6.2018 00:00
wtorek, 5.6.2018 13:00
9
poniedziałek, 4.6.2018 14:00
niedziela, 3.6.2018 14:00
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Tomograf3D
Tomograf3D
Okna Wochnik
Okna Wochnik
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
SZKOŁA AUXILIUM
SZKOŁA AUXILIUM
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS