komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Żołnierze wsparciem dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych

środa, 2.12.2020 10:50 , komentarze: 0 , odsłony: 320
kategorie artykułu:

Na Dolnym Śląsku, od  listopada, przebywa ponad 100 żołnierzy wojsk operacyjnych z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Zostali oddelegowani do wsparcia 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ponad 80 żołnierzy zostało skierowanych do zabezpieczenia logistycznego szpitali, 10 pełni zadania w mobilnych punktach wymazowych, 10 pomaga pracownikom powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej we Wrocławiu. Zadania te realizują wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jak wyjaśnia Paweł Wróblewski, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej we Wrocławiu, wszyscy żołnierze zostali specjalnie przeszkoleni i poznali systemy operacyjne sanepidu. Ich praca polega więc na uzupełnianiu bazy danych,sortowaniu korespondencji,sporządzaniu notatek i zawiadomień o odbyciu kwarantanny-dodaje dyrektor.               

Codziennie do sanepidu na Dolnym Śląsku wpływa ok 1000 wyników badań osób u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Dane te należy jak najszybciej wpisać do systemu, aby odpowiednie służby miały możliwość podjęcia dalszych kroków wobec osób chorych.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w czasie pandemii wspierają służby medyczne na wielu płaszczyznach. Najbardziej widoczni są w szpitalach i przychodniach, gdzie między innymi mierzą temperaturę. Jednak, aby cały system opieki w czasach pandemii mógł sprawnie funkcjonować, potrzebny jest ogrom pracy administracyjno-biurowej, którą wykonują Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne- mówi płk. Artur Barański Dowódca Dolnośląskich Terytorialsów.

W związku z tym z ramienia 16 DBOT wydzielono siły spośród żołnierzy brygady oraz  wojsk operacyjnych i udzielono  wsparcia dla stacji sanepidu. Obecnej ponad 15 żołnierzy pomaga w 3 Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych: we Wrocławiu i Oleśnicy.

W tej chwili w województwie dolnośląskim jest ok. 29 tyś. osób objętych kwarantanną i ponad 3 tyś. osób  objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Obecność w Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych wpisuje się w szerokie, kompleksowe wsparcie WOT na rzecz służby zdrowia. Ponadto ponad 100 żołnierzy 16 DBOT  wspiera Policję w monitoringu osób objętych powyższymi decyzjami wystawionymi przez Sanepid. 

Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej od czerwca realizują akcję pod kryptonimem ,,Trwała Odporność”, której cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Przywracaj. W swoich działaniach ukierunkowują się na wsparciu opieki medycznej, służb sanitarnych i samorządów.

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 12:40
piątek, 15.1.2021 15:55
2
piątek, 15.1.2021 20:43
piątek, 15.1.2021 20:45
piątek, 15.1.2021 15:05
czwartek, 14.1.2021 11:00
środa, 13.1.2021 11:13
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status