komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 15 stycznia 2021

Pawła, Arnolda

Żołnierze wsparciem dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych

środa, 2.12.2020 10:50 , komentarze: 0 , odsłony: 318
kategorie artykułu:

Na Dolnym Śląsku, od  listopada, przebywa ponad 100 żołnierzy wojsk operacyjnych z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Zostali oddelegowani do wsparcia 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ponad 80 żołnierzy zostało skierowanych do zabezpieczenia logistycznego szpitali, 10 pełni zadania w mobilnych punktach wymazowych, 10 pomaga pracownikom powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej we Wrocławiu. Zadania te realizują wspólnie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jak wyjaśnia Paweł Wróblewski, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej we Wrocławiu, wszyscy żołnierze zostali specjalnie przeszkoleni i poznali systemy operacyjne sanepidu. Ich praca polega więc na uzupełnianiu bazy danych,sortowaniu korespondencji,sporządzaniu notatek i zawiadomień o odbyciu kwarantanny-dodaje dyrektor.               

Codziennie do sanepidu na Dolnym Śląsku wpływa ok 1000 wyników badań osób u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Dane te należy jak najszybciej wpisać do systemu, aby odpowiednie służby miały możliwość podjęcia dalszych kroków wobec osób chorych.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w czasie pandemii wspierają służby medyczne na wielu płaszczyznach. Najbardziej widoczni są w szpitalach i przychodniach, gdzie między innymi mierzą temperaturę. Jednak, aby cały system opieki w czasach pandemii mógł sprawnie funkcjonować, potrzebny jest ogrom pracy administracyjno-biurowej, którą wykonują Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne- mówi płk. Artur Barański Dowódca Dolnośląskich Terytorialsów.

W związku z tym z ramienia 16 DBOT wydzielono siły spośród żołnierzy brygady oraz  wojsk operacyjnych i udzielono  wsparcia dla stacji sanepidu. Obecnej ponad 15 żołnierzy pomaga w 3 Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych: we Wrocławiu i Oleśnicy.

W tej chwili w województwie dolnośląskim jest ok. 29 tyś. osób objętych kwarantanną i ponad 3 tyś. osób  objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Obecność w Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych wpisuje się w szerokie, kompleksowe wsparcie WOT na rzecz służby zdrowia. Ponadto ponad 100 żołnierzy 16 DBOT  wspiera Policję w monitoringu osób objętych powyższymi decyzjami wystawionymi przez Sanepid. 

Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej od czerwca realizują akcję pod kryptonimem ,,Trwała Odporność”, której cel skupia się w pięciu słowach: Zapobiegaj, Identyfikuj, Izoluj, Wspieraj, Przywracaj. W swoich działaniach ukierunkowują się na wsparciu opieki medycznej, służb sanitarnych i samorządów.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
1
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
czwartek, 14.1.2021 11:00
środa, 13.1.2021 11:13
wtorek, 12.1.2021 17:30
4
wtorek, 12.1.2021 19:50
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK