Zmiana terminu koncertu w Pieszycach

wtorek, 28.12.2021 07:00 1970 0

Uprzejmie informujemy, że uległ zmianie termin Koncertu Karnawałowego Grupy Operowej SONORI Ensemble zapowiadanego na 30 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Centrum Kultury w Pieszycach. Koncert odbędzie się 19 lutego 2022 r. o godz. 19:00. Zainteresowanych przepraszamy za niedogodności związane ze zmianami.

 
Karnawałowa podróż muzyczna północ-południe, wschód-zachód to przebojowy program muzyki operowej, operetkowej i rozrywkowej z różnych stron świata!

W programie koncertu spotkają się cztery różne żywioły muzyczne. Zapraszamy na mroźną, surową północ Europy, odmalowaną w skandynawskiej muzyce scenicznej Edvarda Griega i tradycyjnej fińskiej "Polki Ewy"!. Wprost z północy przeniesiemy Państwa na gorące, żywiołowe, pulsujące tanecznymi rytmami południe Europy. Złote lata włoskiego bel canta przypomną komediowe, żartobliwe sceny z oper Gioacchino Rossiniego ("Kopciuszek"), zaś nieposkromiony hiszpański charakter zagości w scenach z opery "Carmen" Georgesa Bizeta (m.in. toast Torreadora i habanera Carmen). Europejskie tradycje operetkowe przywołamy we fragmentach “Księżniczki czardasza” i “Zemsty nietoperza”. Drugą część koncertu wypełni konfrontacja nasyconej uczuciowością muzyki rosyjskiej z przebojowym amerykańskim, rewiowym show prosto z Broadway'u. Usłyszą Państwo sceny zbiorowe z oper Aleksandra Borodina ("Tańce połowieckie" z opery "Kniaź Igor"), Piotra Czajkowskiego (scena na balu z opery "Eugeniusz Oniegin") i Sergiusza Rachmaninowa (chór z opery "Aleko"), a na finał standardy jazzowe George'a Gershwina oraz ulubione przeboje amerykańskie.

Serdecznie zapraszamy w tę niepowtarzalną muzyczną podróż na cztery strony świata!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)