komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

piątek, 28 lutego 2020

Romana, Ludomira

Zawalcz o lepszą wersję siebie!

czwartek, 13.2.2020 13:10 , odsłony: 2482
kategorie artykułu:

Nic tak nie motywuje do działania, jak widok na własne oczy spektakularnych sukcesów innych. Zastanawiamy się wówczas jak on czy ona to zrobili, w jaki sposób można osiągnąć taką zmianę sylwetki, a co za tym idzie lepsze zdrowie i samopoczucie.

Takim sukcesem może pochwalić się 14-nastoletni Oskar – podopieczny dietetyka Centrum Naturhouse w Dzierżoniowie, który w czasie 12 miesięcznej kuracji zrzucił aż 37kg.

Oskar szczuplejszy o 37 kg!

Wiek: 14 lat
Waga przed kuracją: 104 kg
Waga po kuracji: 67 kg
Czas trwania kuracji: 10 miesięcy + 2 miesiące stabilizacji wagi

„Oskar trafił do naszego Centrum Dietetycznego, kiedy jego BMI wynosiło 32,9 co wskazywało na otyłość I stopnia – opowiada Katarzyna Czechowska, dietetyk z Naturhouse w Dzierżoniowie - ”Jak wiadomo, otyłość jest jedną z najgroźniejszych i najbardziej skomplikowanych chorób przewlekłych. Dlatego im wcześniej zacznie się z nią walczyć tym lepiej. Oskar od samego początku kuracji stosował się do wszystkich zaleceń przekazanych przeze mnie jako dietetyka.Na pewno nie było mu łatwo, ale nigdy nie dał po sobie tego poznać. Zmienił całkowicie swoje nawyki żywieniowe. Stopniowa zmiana sylwetki i poprawa samopoczucia pozwoliła mu w większej mierze oddać się swojej pasji jaką jest jazda na motorze. Jako dietetyk jestem pod ogromnym wrażeniem postawy Oskara, gdyż mimo niełatwego wieku jakim jest czas dorastania, potrafił podołać wyzwaniu i nigdy się nie poddał. Nie mogę tutaj nie wspomnieć o roli mamy Oskara, Pani Monice, która wytrwale przyjeżdżała na cotygodniowe wizyty kontrolne, przyrządzała posiłki dla swojego syna i wspierała go w jego walce z otyłością”.

Rodzina Oskara z sentymentem wspomina czas kuracji odchudzającej. Pani Monika, mama Oskara tak opisuje ten czas:
„Oskar, jak większość jego rówieśników nie potrafił sobie odmówić słodkich napojów, słodyczy i słonych przekąsek. Mała ilość ruchu i niewłaściwa dieta doprowadziły do nadwagi. Bodźcem do zmiany stylu życia były nowe zainteresowania związane z uprawianiem sportów motorowych. Enduro jest dyscypliną trudną, wymagającą od użytkownika bardzo dobrej sprawności fizycznej. Kurację dietetyczną w Naturhouse Oskar rozpoczął mając 13 lat i ważąc 104kg. Podczas kuracji najtrudniej było wprowadzić regularność spożywania posiłków. Wyeliminowanie niezdrowych przekąsek i słodkich napojów okazało się wbrew pozorom najprostsze. Bardzo szybko udało się nam zwiększyć ilość spożywanych owoców i warzyw, ponieważ przyjmowane były w postaci koktajli, sałatek i surówek. Oskar bardzo chętnie próbował nowych potraw, a wiele z nich zagościło na stałe w naszym menu np. zupa z czerwonej soczewicy, zupa meksykańska, kotlety z pieczarek, tortilla z pastą z jajek. Efekty kuracji pojawiły się bardzo szybko. Komplementy ze strony rodziny i znajomych ze szkoły dodatkowo motywowały do kontynuowania diety. Lepsza kondycja fizyczna, większa sprawność i mniejsze zmęczenie podczas uprawiania sportów utwierdzały Oskara w przekonaniu, że zmiana stylu życia była najlepszym pomysłem. Cotygodniowa wizyta bardzo szybko zagościła w planie dnia, tak bardzo, że po trwającej rok kuracji to właściwie czegoś brakowało w środowe popołudnie. Zwrócenie się do dietetyka Naturhouse - Pani Kasi Czechowskiej było najlepszym możliwym pomysłem. Nie zmienilibyśmy niczego w kuracji. Dieta była idealnie dopasowana do wymagań nastolatka. Polecamy wszystkim mającym problemy ze zmianą nawyków żywieniowych. Naprawdę warto, im szybciej tym lepiej. Satysfakcja jest nie do opisania!”

Satysfakcję odczuwa także Pani Kasia Czechowska -  dietetyk Naturhouse –„Pani Moniko, Oskarze - jeszcze raz dziękuję Wam za wspaniałą współpracę. Dzięki właśnie takim osobom kocham swój zawód!”

Jeśli i Ty pragniesz schudnąć lub zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale nie wiesz jak to zrobić - skorzystaj z BEZPŁATNEJ KONSULTACJI Z DIETETYKIEM!


BEZPŁATNE KONSULTACJE DIETETYCZNE
obejmują:

   • pomiary antropometryczne ciała
   • badanie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie
   • badanie zawartości zgormadzonej wody metabolicznej w organizmie
   • konsultacje z dietetykiem wraz z zaleceniami i wskazówkami dotyczącymi prawidłowego żywienia

 

Centrum Dietetyczne Naturhouse
ul. Rynek 23
58-200 Dzierżoniów
Tel. 535-101-044

 Godziny otwarcia:
Poniedziałek, wtorek: 8:00 – 16:00
Środa: 9:00-18:00
Czwartek: 9:00 – 19:00
Piątek: 9:00 – 14:00

Zapisz się telefonicznie, osobiście lub online

I pamiętaj…

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

 

 
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
HOTEL MIODOWY
HOTEL MIODOWY
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna