Zapisy i rekrutacja do dzierżoniowskich szkół - zasady

piątek, 28.1.2022 09:00 2709 1

1 lutego ruszają zapisy do szkół podstawowych w ramach obwodów szkół , a od 1 marca do 17 marca będzie trwała rekrutacja dla dzieci spoza obwodu danej szkoły. Jakie formalności muszą spełnić rodzice 7-latków, by zapisać dziecko do wybranej szkoły?

Do klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023 przyjmowane są dzieci 7-letnie (urodzone w 2015 r.) objęte obowiązkiem szkolnym. Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców dziecka. Druk karty zgłoszenia dostępny jest w każdej szkole oraz do pobrania na stronach internetowych szkół. Każdy rodzic otrzyma pismo ze szkoły według danych adresu zameldowania.

Jeśli ktoś zamieszkuje w obwodzie szkoły, a nie ma zameldowania w tym obwodzie, prosimy o zgłoszenie się do szkoły podstawowej, w rejonie której zamieszkuje.

Granice obwodów publicznych szkół podstawowych mających siedzibę na obszarze Gminy Miejskiej Dzierżoniów można sprawdzić pod linkiem.

Karty zgłoszenia w ramach obwodu szkoły oraz wnioski o przyjęcie do szkoły spoza rejonu szkoły będą do pobrania w siedzibach szkół podstawowych w Dzierżoniowie oraz na poniższych stronach szkół podstawowych:

https://sp1dzierzoniow.pl/
https://sp3dzierzoniow.superszkolna.pl/
https://sp5dzierzoniow.edupage.org/
https://sp9dzierzoniow.edupage.org/

Rekrutacja dla uczniów spoza rejonu szkoły będzie odbywać się w terminie od 1 do 17 marca 2022 r.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Nowowiejska 64 (tel. 74 831 31 35) prowadzi rekrutację uczniów do klasy czwartej oddziału sportowego (w dyscyplinie piłka ręczna). Wnioski o przyjęcie do klasy czwartej oddziału sportowego można składać w okresie od 1 marca do 15 marca 2022 r. Druk wniosku dostępny jest w siedzibie szkoły lub na stronie internetowej szkoły.

Zarządzenia dotyczące rekrutacji do szkół dostępne są po poniższymi linkami:

Zarządzenie dot. rekrutacji do szkół podstawowych

Zarządzenie dot. rekrutacji do oddziału sportowego w SP 3

UM Dzierżoniów

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Szkoda piątek, 28.01.2022 21:56
A nie ma już klasy sportowej plywackiej w sp9???