Zapaśnicy z powiatu dzierżoniowskiego na turnieju w Cieszkowie

poniedziałek, 18.4.2016 11:00 2002 2

16 kwietnia w Cieszkowie  nieopodal Krotoszyna odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy dzieci, młodzików, kadetek oraz kadetów w stylu wolnym.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowały kluby w składzie: Olimpia Łosyk, Roksana Łosyk, Karol Smoliński, Kacper Kwiatkowski, Dominik Łąkowski, Szymon Werner UKS IRON BULLS Bielawa, Filip Wasilewski, Oskar i Bartosz Pych-Lipinski, Grzegorz Mazur, Filip Bednarek MULKS JUNIOR Dzierżoniów oraz Natalia Kołosz, Marysia i Gabrysia Gawłowskie ULKS SOWA Pieszyce.

Najlepiej w kadetkach spisały się Olimpia Łosyk w kategorii 52kg oraz Roksana Łosyk kategorii 60 kg które wywalczyły złote medale. Olimpia okazała się najlepsza zawodniczka Ogólnopolskiego Turnieju. W dzieciach złoty medal wywalczyli Oskar Pych-Lipiński w wadze 24kg oraz Filip Wasilewski w wadze 26kg.

Srebrne medale przypadły Kacprowi Kwiatkowskiemu w kat. 28 kg oraz Bartoszowi Pych-Lipińskiemu w kat. 33kg. Brązowe krążki wywalczyli w kadetkach Natalia Kołosz kat. 60 kg  oraz dzieciach Karol Smolinski kat. 21 kg, Dominik Łąkowski kat.45kg, Grzegorz Mazur kat. 45kg oraz Filip Bednarek kat. 85kg w młodzikach. V lokatę w młodzikach wywalczył Szymon Werner 73kg. Gabriela i Marysia Gawłowskie 60kg uplasowały się na 8-9 miejscu  w kadetkach.

Wielkie podziękowania dla właścicieli firmy DRG Agro Group z Tuszyna Pana Daniela Gogolewskiego oraz Rafała Gogolewskiego bez których pomocy sukcesy nie miałyby miejsca.