Zapaśnicy IRON BULLS Bielawa uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju w Krotoszynie

niedziela, 19.5.2019 14:30 4897 12

W dniach 17-18 maja w Krotoszynie odbył się Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy dziewcząt oraz chłopców w zapasach w stylu wolnym. W zmaganiach uczestniczyło 180 zawodników z 33 klubów z Polski.

UKS IRON BULLS Bielawa w zawodach reprezentowali: Weronika Smaczyńska kat 58kg SP 10, Karol Kurbiel 38kg SP 10, Maciej Wilk 75kg, Mateusz Smagieł 85kg. .

Turniej ten był wymagającym sprawdzianem dla naszych zawodniczek i zawodników, którzy stale podnoszą swój poziom sportowy. Zawody zdecydowanie wygrała Weronika Smaczyńska, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Zapasach. Po zaciętych pojedynkach srebrny medal wywalczył Maciej Wilk kat 75kg, który rokuje wysokimi wynikami sportowymi na przyszłość. W walce o brązowy medal uległ Mateusz Smagieł i ostatecznie uplasował się na V pozycji. W walkach eliminacyjnych odpadł Karol Kurbiel 38kg.

Jestem bardzo zadowolony z naszych młodzików i młodziczek. Zdobyliśmy dwa w zawodach, które mają wysoką rangę. Cieszymy się z sukcesów Weroniki Smaczyńskiej, która pokazuje, że przy prawidłowym szkoleniu będzie kolejną osobą z klubu IRON BULLS Bielawa która zaszczyci udziału w Mistrzostwach Europy. W ten sposób będzie reprezentować Polskę oraz Miasto Bielawa – mówi Norbert Warchoł

Trenerem na zawodach był Mariusz Tyrcha.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Mariusza Tyrchy.