Zainstaluj aplikację „Kwarantanna domowa”! Pomóż służbom oraz zadbaj o siebie i innych!

czwartek, 25.11.2021 10:45 863 1

Policjanci w związku z obowiązującymi obostrzeniami nieustannie prowadzą działania na terenie powiatu, ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Umundurowane patrole sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz wciąż weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną bądź izolacją domową przebywają w miejscach zamieszkania. Nie lekceważmy problemu, zadbajmy o siebie i innych, nie przeszkadzajmy służbom, szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc. Możemy też ułatwić pracę funkcjonariuszom.

Policjanci nieustannie kontrolują przestrzeganie obowiązujących przepisów wśród mieszkańców w związku z epidemią COVID-19. Mundurowi w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust.

Funkcjonariusze cały czas uświadamiają jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą stanowczo i konsekwentnie reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób. Wspólnie musimy zadbać o ogólne bezpieczeństwo.

Wciąż przybywa osób zarażonych COVID-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Policjanci codziennie odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy przebywają one w miejscu zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na tych, którzy kwarantanny nie przestrzegają. Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze. Dzięki niej możemy przysłużyć się wszystkim i pomóc służbom zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Pamiętajmy, aby szanować pracę wszystkich którzy chcą nam pomóc.

Wykażmy się odpowiedzialnością i dbałością o życie i zdrowie przede wszystkim własne i swoich najbliższych. Nie bójmy się prosić o pomoc osoby, które są zdrowe i pomogą nam przetrwać okres choroby. Wiele sklepów oferuje sprzedaż swoich artykułów z dostawą do domu. Jeśli mamy informację o osobach starszych wymagających szczególnej dbałości o zdrowie, poinformujmy ośrodki pomocy społecznej bądź inne instytucje pomocowe.

Wzajemne zrozumienie i respektowanie obowiązujących obostrzeń w tym trudnym czasie znacząco wpłyną na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Zainstalowanie aplikacji KWARANTANA DOMOWA ułatwi pracę służbom i wspomoże ich działania.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

POLICJA

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Rr czwartek, 25.11.2021 18:52
A w autobusach mało kto ma maskę niech sprawdzą autobusy...