Zagrali dla Eleny z Pieszyc [ZOBACZ WIDEO, FOTO]

wtorek, 30.11.2021 13:00 2680

Blisko 200 miłośników siatkówki wzięło udział w Powiatowym Charytatywnym Maratonie Piłki Siatkowej „Gramy dla Eleny”, który odbył się 28 listopada na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie. Tego dnia w ciągu ośmiu godzin rozegrano aż 28 spotkań. Zespoły, które przyjechały do Dzierżoniowa z wielu powiatów Dolnego Śląska stworzyły niesamowitą atmosferę.

Do maratonu zgłosiło się łącznie 18 zespołów: „Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej” „ Salos Pieszyce”, „SKT Tiger Masters Bielawa” „SKT Tiger Bielawa”, „Bladzi”, „Cooper Standard Dzierżoniów” „Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie”, „Januszkowo”, „ZST Ząbkowice Dziewczęta”, „ZTS Ząbkowice Chłopcy”, „Mościsko”, „Huragan Prusy”, „Blok Techniczny Pieszyce”, „Swaty”, „Geoprojekt Witkowski & Dorczyński”, „Odgrzewane Kotlety Bielawa”, „Toxic Team Wrocław” i „Radibuda”. Nie brakowało emocji i siatkówki na wysokim oraz wyrównanym poziomie.

Ponadto podczas wydarzenia zostało spełnione pierwsze marzenie Eleny, czyli zorganizowana została wystawa prac artystycznych młodej uzdolnionej mieszkanki powiatu. Można było również skorzystać z bogato zaopatrzonej gastronomii. Dopisała sympatyczna publiczność i darczyńcy oraz miłośnicy piłki siatkowej, którzy nie mogli wziąć bezpośrednio czynnego udziału w maratonie, a chcieli wesprzeć wydarzenie.

Dzisiaj wiemy już na pewno, że dzięki dobroczynności publiczności, drużyn oraz społeczności lokalnej, udało się osiągnąć cel charytatywnej akcji. Elena będzie miała psa, który pomoże jej w terapii i w walce z chorobą oraz stanie się wspaniałym towarzyszem życia. Dokładna kwota, jaką udało się pozyskać dzięki ofiarności uczestników Maratonu, zostanie podana na zrzutka.pl oraz na Facebooku.

Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie we współpracy z:
– II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie,
– ZPM Jerzy Gawrycki w Bielawie,
– K.S. Bielawianka Bester Bielawa,
– SALOS Pieszyce,
– SOSW w Dzierżoniowie,
– ZSZP w Mościsku,
– Dom Dziecka Janusza Korczaka w Pieszycach.

Podziękowania dla uczestników wręczyli tego dnia sekretarz powiatu dzierżoniowskiego Izabela Szygudzińska oraz Grzegorz Różycki.
Serdeczne podziękowania składamy dyrekcji II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Dzierżoniowie, społeczności szkolnej i wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji maratonu, a także czuwali nad jego prawidłowym przebiegiem.

Szczególne i gorące podziękowania składamy darczyńcom, dzięki którym dostępny był ciepły bufet oraz osobom i stowarzyszeniom, które przekazały wartościowe dla sportowych kibiców gadżety.