XII Turniej Sołectw w gminie Łagiewniki

niedziela, 9.6.2024 00:30 2174 3

8 czerwca w Olesznej odbył się XII Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Łagiewniki. Do rywalizacji zgłosiło się 9 drużyn sołeckich. Wydarzenie otworzyli: wójt Łagiewnik Jarosław Tyniec, dyrektor GOKBiS Wioleta Wawrzyniak i sołtys Olesznej Zbigniew Jaśnikowski. Na turnieju obecni byli również zaproszeni goście zastępca wójta Jacek Mikus z małżonką oraz przewodniczący Rady Gminy Łagiewniki Tomasz Roszak. Całość prowadziła Alina Zamęcka.

Zawodnicy startowali w przeróżnych zabawnych, pełnych zaciętej rywalizacji konkurencjach. Jury zdecydowało, że sołectwo Jaźwina zajęło I, Radzików II a Oleszna III miejsce. Zaszczyt organizacji XIII Turnieju Sołectw w 2025 roku wywalczyło Sołectwo Sienice.

Oprócz zmagań turniejowych można było podziwiać występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Łagiewnik i Olesznej. Wystąpiły chóry Canzona Junior i Canzona z Olesznej a jako ostatni wystąpił chór szkolny „Wesołe Nutki” z Olesznej.

Turniej był okazją degustacji ciast, napojów i wyrobów z grilla serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, chór Canzona czy przyjezdnych przedsiębiorców. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanego placu zabaw oraz malowania twarzy.

Należą się serdeczne podziękowania sponsorom i organizatorom: wójtowi, dyrektor GOKBiS z całą ekipą, sołectwu, KGW i OSP Oleszna, Szkole im. Janusza Korczaka w Olesznej, grupie wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach oraz wszystkim osobom, dzięki którym tak świetna impreza mogła się odbyć. Do zobaczenia za rok w Sienicach.

Moja Gmina Łagiewniki

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

obser poniedziałek, 10.06.2024 20:20
Najlepsze zdjęcie to z "chłodnią tylko do ciasta" w tle....
niedziela, 09.06.2024 22:38
A Dworczyk był ?
poniedziałek, 10.06.2024 23:22
Zapytaj tych co tam byli