XII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja - I miejsce pieszyckich zapaśników [ZOBACZ WIDEO]

środa, 3.5.2023 06:00 1557 1

29 kwietnia 2023 roku w Pieszycach odbył się XII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Turniej miał za zadanie uczcić rocznicę Święta Konstytucji 3 Maja oraz popularyzować zapasy dyscyplinę olimpijska na terenie Pieszyc oraz Powiatu Dzierżoniowskiego. W zawodach uczestniczyło 205 zawodniczek i zawodników z 22 klubów w tym uczestnicy z Ukrainy, Czech ,Węgier oraz Polski.

Do hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach przyjechało 24 ekipy z Polski i zagranicy: WISŁA Świecie, Mazowsze Teresin, UKS Niska Warszawa, Grunwald Poznań, LKS ORZEŁ Namysłów, ZKS Gogolin, Odra Malczyce, KS Lotnik Wrocław, LKS Piast Sieradz, UKS 28 Włyn Warta, ZTA Zgierz, VICTORIA Osielsko, Olimpia Cieszków, Rokita Brzeg Dolny, INVICTUS Sicienko, Bizon Milicz, Wiatr Wołów, HEROS Boguszów Gorce, UZKS Victoria Wałbrzych, JUNIOR Dzierżoniów, IRON BULLS Bielawa oraz SOWA Pieszyce. Z zagranicznych klubów uczestniczyli z TAK Hellas Brno, GYAC Birkózas z Wegier oraz z Ukrainy. Po raz kolejny przyjechała reprezentacja WISŁY Świecie, która jest z miasta partnerskiego. W dwóch kategoriach wiekowych startowały dzieci urodzone (2013-14) i młodziczki i młodzicy (rocznik 2010-2012). Zapaśniczki i zapaśnicy z SOWY wywalczyli cztery złote medale: Milena Dolinna 25kg, Marcelina Nieśpiałowska 28kg, Kacper Świech 29kg, Dawid Dolinny 37kg w dzieciach. Srebrne krążki wywalczyli: Niespiałowska Zuzanna 36kg, Eliza Dabrowska 32kg Lena Sowińska 44kg, Amelia Gołuch 58kg, Natan Gilewicz 36kg, Wojciech Stec 39kg. Brązowe medale zdobyli: Nikola Rudnicka 25kg, Maria Nowotniak 35kg, Małgorzata Nowotniak 39kg, Lena Baginska 30kg, Oliwia Międła 36kg, Karolina Borczyk 39kg, Anna Pałyska 39kg, Emilia Gryglewicz 66kg, Tadeusz Kowalczyk 32kg, Dawid Flisowski 36kg, Maciej Talaga 44kg. Liliana Szwaja uplasowała się na 8 miejscu. Najlepszymi zawodniczkami z JUNIORA Dzierżoniów okazały Weronika Radzińska 46kg i Emila Wyka 66kg, które zdobyły złote medale. II miejsca wywalczyły Lena Błażkiewicz 50kg, Wiktoria Wojtyło 50kg. Zuzanna Paterek 46kg uplasowała się na V miejscu. Młodzi zapaśnicy z IRON BULLS Bielawa wywalczyli w sumie trzy medale brązoweAnastazia Halamasiuk 39kg, Katerina Halamasiuk 54kg, Alim Suhan w kategorii 43 kg. Pozostali zajęli następujące miejsca Błażej Wilk 35kg XIm, Kirył Shestakov 38kg VIII m.

W klasyfikacji drużynowej gospodarz SOWA Pieszyce wywalczył I miejsc i puchar, na II miejscu uplasowała się drużyna ZKS Gogolin a na III miejscu Mazowsze Teresin. Nasi trenerzy Artur Walicki i Stanisław Warchoł postawili sobie zadanie aby drużyna stanęła na podium i osiągnęli ten cel. To było wielkie święto zapaśnicze w Pieszycach. Dzięki wieloletniej współpracy z klubami z zagranicy oraz Polski do Pieszyc przyjechało ponad 200 uczestników z 3 Państw i Polski. Jest nam ogromnie miło gościć takie ekipy w malowniczych Pieszycach. Poziom zmagań na matach był bardzo wysoki

Na zakończenie turnieju wręczono medale i dyplomy zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wagowych oraz nagrody. Przy obsłudze turnieju byli zaangażowani członkowie klubu, rodzice którym klub bardzo dziękuje.

Współorganizatorami imprezy byli : Burmistrz Pieszyc, ULKS SOWA Pieszyce

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miejskiego w Pieszycach oraz Powiatu Dzierżoniowskiego. Sponsorzy:
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ,,INVEST-PARK” w Wałbrzychu, Fundacja Ziemia Sudecka, ROOMSTER.