komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

Wzrasta liczba protestujących nauczycieli! Co z egzaminami?

wtorek, 9.4.2019 14:00 , komentarze: 350 , odsłony: 17776
kategorie artykułu:

Trwa protest nauczycieli w powiecie dzierżoniowskim. Jak się okazuje liczba strajkujących wychowawców rośnie. Czy w związku z tym zagrożony jest egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty? O tym w poniższym raporcie.

SZKOŁY POWIATOWE

Mamy podsumowanie pierwszego dnia strajku: liczba protestujących nauczycieli w szkołach powiatowych wzrosła ze 136 do 170. Dziś do strajku przystąpiło 113 osób. Zajęcia przywrócono w jednej placówce.

Obecnie w strajku biorą udział wszystkie szkoły średnie, natomiast oba ośrodki szkolno-wychowawcze - w Dzierżoniowie i w Piławie Górnej – normalnie pracują.

Jak wyglądała sytuacja 9 kwietnia o godzinie 9.00?

I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie – 17 nauczycieli strajkuje, 4 jest gotowych do pracy, 1 uczeń przyszedł do szkoły

II Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie - 18 nauczycieli strajkuje, 2 jest gotowych do pracy, żaden uczeń nie przyszedł do szkoły

Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie - 15 nauczycieli strajkuje, 2 jest gotowych do pracy, żaden uczeń nie przyszedł do szkoły

Zespół Szkół nr 2 w Dzierżoniowie - 14 nauczycieli strajkuje, 3 jest gotowych do pracy, 12 uczniów przyszło do szkoły

Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie - 18 nauczycieli strajkuje, 3 jest gotowych do pracy, żaden uczeń nie przyszedł do szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bielawie – 8 nauczycieli strajkuje, 1 jest gotowy do pracy, 2 uczniów przyszło do szkoły

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie - 16 nauczycieli strajkuje, 3 jest gotowych do pracy, 8 uczniów przyszło do szkoły

Zespół Szkół w Pieszycach - 7 nauczycieli strajkuje, 2 jest gotowych do pracy, 2 uczniów przyszło do szkoły

Egzaminy w gimnazjach

– Do egzaminów przygotowują się wygaszane gimnazja w obu ośrodkach szkolno-wychowawczych, gdzie praca przebiega bez zakłóceń, a także gimnazja przy LO w Bielawie i w Zespole Szkół w Pieszycach. Tam sytuacja z zapewnieniem składów komisji egzaminacyjnych jest dynamiczna. Obecnie mamy pełną obsadę, ale jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami i gotowi do reagowania na ewentualne problemy – mówi szef sztabu kryzysowego, wicestarosta Andrzej Bolisęga.

BIELAWA

W ogólnopolskim proteście biorą udział wszystkie placówki publiczne prowadzone przez miasto, a uczniom którzy przyszli dziś do szkoły została zapewniona opieka. W placówkach opiekę pełnią dyrektorzy i wicedyrektorzy.

Frekwencja w szkołach i przedszkolach w dniu 9 kwietnia 2019 r.

Przedszkole Publiczne nr 3 – 2dzieci

W w/w placówce do strajku przystąpiło 7 nauczycieli.

Do pracy gotowy jest tylko dyrektor placówki.

Przedszkole Publiczne nr 4 – 1 dziecko

W w/w placówce do strajku przystąpiło 8 nauczycieli.

Do pracy gotowy jest tylko dyrektor placówki.

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum –nie ma uczniów

W w/w placówce do strajku przystąpiło 54 nauczycieli.

Do pracy gotowych jest 5 nauczycieli.

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Juliana Tuwima z Oddziałami Gimnazjum – 11 uczniów

W w/w placówce do strajku przystąpiło 47 nauczycieli.

Do pracy gotowych jest 7 nauczycieli.

Szkoła Podstawowa nr 10 Z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum – 17 uczniów

W w/w placówce do strajku przystąpiło 53 nauczycieli.

Do pracy gotowych jest 7 nauczycieli.

Dyrektorzy szkół zadeklarowali udział w egzaminie gimnazjalnym. Szczegółowe informacje zamieszczane są w dziennikach elektronicznych.

dyrektor Miejskiego Zarządu Placówek Oświaty

             Ewa Kowalik

DZIERŻONIÓW

Środowe, czwartkowe i piątkowe egzaminy uczniów kończących trzecią i zarazem ostatnią klasę gimnazjów odbędą się normalnie. Zostaną one przeprowadzone w salach gimnastycznych.

W środę uczniowie zdawać będą część humanistyczną (język polski, historia, widza o społeczeństwie), w czwartek matematyczno-przyrodniczą, a w piątek języki obce.
I właśnie część egzaminu z języków obcych jest najbardziej skomplikowana w kontekście strajku, ponieważ do jej przeprowadzenia konieczna jest znacznie większa liczba egzaminatorów.

W Dzierżoniowie nie będzie też problemu z zapewnieniem odpowiednich warunków dla uczniów z dysfunkcjami, dla których zgodnie z obowiązującymi przepisami egzaminy odbywać się będą w osobnych klasach (czas egzaminu jest w tym przypadku dłuższy) lub razem z wszystkimi uczniami, za zgodą rodziców.

- Funkcjonujący w Dzierżoniowie sztab zajmuje się już kwestią organizacji przyszłotygodniowych (15, 16, 17 kwietnia) egzaminów ósmoklasistów. Staramy się również przygotować rozwiązania na wypadek, gdyby strajk nauczycieli miał być bardzo długi. Postaramy się zaoferować rodzicom możliwość pozostawiania dzieci pod fachową opieką, choć ze względu na skalę tego przedsięwzięcia, tj. liczbę dzieci, będzie to trudne – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Frekwencja w szkołach we wtorek, dane z godziny 9.00:

  • Przedszkole Publiczne nr 1 – 16 dzieci,
  • Przedszkole Publiczne nr  2 – 14 dzieci,
  • Przedszkole Publiczne nr 7 – 19 dzieci,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 – 3 uczniów,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 – 1 uczeń,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 – 9 uczniów,
  • Szkoła Podstawowa nr 9 – 3 uczniów,

Podobnie jak wczoraj uczniom, którzy przyszli dziś do przedszkoli i szkół została zapewniona opieka.

GMINA WIEJSKA DZIERŻONIÓW

Egzaminy uczniów kończących trzecią klasę w Gimnazjum Gminnym im. Ks. Jana Melca w Dzierżoniowie odbędą się normalnie, w ustalonych terminach (10-12 kwietnia 2019 r.).

W środę uczniowie zdawać będą część humanistyczną (język polski, historia, widza o społeczeństwie), w czwartek matematyczno-przyrodniczą, a w piątek zmierzą się z językami obcymi.

Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych wyników. Jeżeli chodzi o egzamin ósmoklasisty szczegółowe informacje podamy w najbliższych dniach.

ŁAGIEWNIKI

Na terenie Gminy Łagiewniki w 3 szkołach podstawowych i przedszkolu nadal trwa strajk nauczycieli, liczba uczniów znajdując się w szkołach i przedszkolu nie uległa zmianie. Egzaminy gimnazjalny i klas ósmych odbędą się bez zakłóceń, zgodnie z planem.

NIEMCZA

W dniu dzisiejszym w szkole jest  kontynuowany strajk nauczycieli. Obecnych nauczycieli: 16 strajkujących, 3 nauczycieli na zwolnieniu  lek, 1-urlop rodzicielski, 1-urlop okolicznościowy, 1 nauczyciel nie strajkuje, dyrektor i wicedyrektor. Kadry 24 osoby. Nikt z uczniów nie przyszedł. Komisję na egzamin są przygotowane, sale również. Egzamin gimnazjalny powinien przebiegać bez zakłóceń.

PIESZYCE

We wszystkich placówkach publicznych w gminie Pieszyce nadal trwa strajk.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach: do strajku na dzień dzisiejszy przystąpiło 33 nauczycieli, 2 przebywa na L4 2 nauczycieli jest na urlopie macierzyńskim, 1 nauczyciel jest na urlopie zdrowotnym. Pracuje wicedyrektor, 3 katechetów i 2 nauczycieli. Do strajku nie przystąpili pracownicy administracji i obsługi. Do szkoły przyszło 4  dzieci, które mają zapewnioną opiekę. Zajęcia opiekuńcze są zorganizowane dla dzieci rodziców pracujących w godzinach od 7.00 do 15.30. Dowóz do placówki dla dzieci dojeżdżających  jest zapewniony.

Jeżeli chodzi o egzamin ósmoklasisty, szkoła jest przygotowana do przeprowadzenia egzaminu w dniach 15-17.04.2019 r., komisje są obsadzone w 100 %.

Przedszkole Publiczne Nr 2 w Pieszycach: wszyscy nauczyciele oraz pracownicy administracyjno-obsługowi oprócz kucharki gotującej dla żłobka. Grupy żłobkowe funkcjonują bez zmian. Przedszkole może zapewnić zajęcia opiekuńcze dla 1 grupy 25 dzieci, którymi ma się zająć Dyrektor placówki. Na chwilę obecną rodzice przyprowadzili 12 dzieci.

Dodatkowo dzieci z klas I – III uczestniczą w zajęciach opieki świetlicowej w świetlicy „Tęcza” działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieszycach od godziny 7.30 do 15.30. Na zajęcia rodzice przyprowadzili 22 dzieci.

Uczniowie klas IV-VIII będą mogli uczestniczyć w zajęciach w Pieszyckim Centrum Kultury w godzinach od 9.00 do 16.00.

Dodatkowo nasi uczniowie mogą brać udział w zajęciach oferowanych przez bibliotekę w Rościszowie w godzinach od 10.00 do 17.00.

PIŁAWA GÓRNA

W Piławie Górnej Przedszkole Publiczne „Tęczowa Kraina” pracuje bez zmian. W Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego strajkują 24 osoby. Dziś do szkoły przyszło siedmioro dzieci. Placówka zapewnia uczniom opiekę do godziny 16:00. Przygotowania do egzaminów przebiegają zgodnie z procedurami. Zarówno egzamin gimnazjalny, jaki i ósmoklasisty odbędą się zgodnie z harmonogramem.

 

Wasze komentarze

Kurna,a mnie na to nie stać!:)
środa, 10.04.2019 16:48 autor:
Popieram ;) może pozew zbiorowy ?
środa, 10.04.2019 09:10 autor: maturzysta
W państwie prawa?
środa, 10.04.2019 16:49 autor: Pusty śmiech
W panstwie prawa mamy panstwo w panstwie, wiec znowu moze...
środa, 10.04.2019 17:54 autor: obiektywna
Reparacje to odszkodowania wojenne?O co chodzi?
środa, 10.04.2019 18:11 autor:
Zwykle. Nie zawsze. Chodzi glownie o to, zeby kamieniami nie...
środa, 10.04.2019 22:19 autor: obiektywna
Popieram z całego serca
środa, 10.04.2019 08:18 autor:
Jak dostaną po 1000 zł nauczyciele to rodzice nie będą...
środa, 10.04.2019 14:46 autor: Nauczyciel
Uprzejmie donoszę:)
środa, 10.04.2019 17:36 autor: To straszne
I co z tego?
środa, 10.04.2019 17:37 autor:
Rząd olewa oświatę!Temu się nie dziwisz?
środa, 10.04.2019 17:39 autor: Sęk
Zalewskiej nie przebiją:)))))))
środa, 10.04.2019 17:40 autor:
Ten uśmiech - bezcenne:)))))
środa, 10.04.2019 18:18 autor:
Jeżeli strajk się przeciągnie, to dzieci teraz mają wakacje, A...
wtorek, 09.04.2019 23:14 autor: nauczycielka emerytka
Naciskajmy na rząd,który ma gdzieś oświatę i nauczycieli!
wtorek, 09.04.2019 17:25 autor: Obywatel
Naciskaj na kiszkę stolcową sobie!!!
wtorek, 09.04.2019 17:28 autor:
Dziękuję za kulturalną odpowiedź:)
wtorek, 09.04.2019 17:33 autor: Kiszka stolcowa
rok szkolny trwa do 31 sierpnia. zatem spokojnie dzieci...
wtorek, 09.04.2019 17:28 autor: prawnik
Co to za pytanie? A jak ma strajkować ?Co ma...
wtorek, 09.04.2019 22:41 autor:
Rząd nic nie robi w sprawie nauczycieli! I tylko...
wtorek, 09.04.2019 22:43 autor: Obatel
Niż na Zachodzie?
środa, 10.04.2019 17:22 autor: :)
Miało być oczywiście" głodem".
wtorek, 09.04.2019 23:33 autor: autor
Głos się też traci ,a czasami ręce opadają!
środa, 10.04.2019 17:17 autor: :)
Masz rację rząd kompletnie nie daje sobie rady z tą
wtorek, 09.04.2019 17:37 autor: Wyborca
Nauczyciele nic nie wywalczą i nie dostaną
wtorek, 09.04.2019 17:45 autor:
Nie traćmy nadziei!
środa, 10.04.2019 17:23 autor: ;)
Nie bedzem popierać hejtu!
wtorek, 09.04.2019 20:59 autor: Rodzic2
Popieramy naszych strajkuiących nauczycieli,jesteśmy z wami!!!
wtorek, 09.04.2019 21:25 autor: Uczniowie
nie popieramy wstydzimy się za was
środa, 10.04.2019 00:52 autor:
Wstydź się za siebie;)
środa, 10.04.2019 17:26 autor:
Rodzic by takich głupot nie pisał.
wtorek, 09.04.2019 21:14 autor: Rodzic
Masz rację Platon :)))
wtorek, 09.04.2019 21:22 autor: Rodzic3
Obiboki się odzywają?
wtorek, 09.04.2019 16:47 autor:
Dziady Mickiewicza - chamie!
wtorek, 09.04.2019 19:45 autor: Pan Tadeusz
Dziady beda jutro. Juz po raz sto osmy. Gusla, odprawiane...
wtorek, 09.04.2019 20:36 autor: obiektywna
Kurna ! 22 lata edukacji na uniwerkach i nie rozumiem...
wtorek, 09.04.2019 20:43 autor: Joasia
Leniwy Placek z Zapiecka o was wszystkich pamieta. To miala...
wtorek, 09.04.2019 21:11 autor: obiektywna
To Mickiewicz?Hy?
środa, 10.04.2019 16:31 autor:
Makuszynski
środa, 10.04.2019 17:27 autor: obiektywna
Kornel! Ok może być!
środa, 10.04.2019 17:42 autor: :)
Przegrani na starcie i tyle na temat
wtorek, 09.04.2019 19:33 autor: Antybelfer
Głupio,ale przynajmniej krótko:)
wtorek, 09.04.2019 19:35 autor: Jaś Pierdoła
Krótko ale na temat Panie Pierdoła
środa, 10.04.2019 07:48 autor:
Pozostaję przy głupio:)))))
środa, 10.04.2019 17:30 autor: Pierdoła
No, belfry... kończcie flaszkę i do roboty
środa, 10.04.2019 07:57 autor:
Na zdrowie Trolu!I
środa, 10.04.2019 17:08 autor:
Dobrze:))))))))poczekamy;))))
środa, 10.04.2019 17:03 autor:
ZA ten Strajk Ani Grosza
środa, 10.04.2019 07:10 autor:
Razem z Biedroniem zrobi wam dobrze
środa, 10.04.2019 09:31 autor:
To wynoszą z domu:)
środa, 10.04.2019 16:51 autor: Mądry rodzic
To nie jest pomysł nowatorski, po stanie wojennym, w latach...
środa, 10.04.2019 11:06 autor: emerytowany nauczyciel
Gadasz głupoty nic takiego nie miało miejsca
środa, 10.04.2019 11:23 autor: Też nauczyciel emeryt
To chyba żyliśmy (żyłyśmy) w czasach równoległych!
środa, 10.04.2019 11:45 autor: emerytowany nauczyciel
Drodzy nauczyciele w czasie trwania egzaminów jest wam...
środa, 10.04.2019 09:52 autor: Rodzic
Brawo! Dziękujemy
środa, 10.04.2019 10:13 autor:
Miej odwagę i podpisz się jako ''nauczyciel" a nie "rodzic"
środa, 10.04.2019 11:09 autor: Nauczycielka z Dzirżoniowa
Niektórzy strajkują
wtorek, 09.04.2019 15:17 autor:
Ha,ha to pedofile mają raj.
wtorek, 09.04.2019 15:43 autor:
bez przesady
środa, 10.04.2019 07:09 autor:
Na klanach 6 godzin jakoś będzie!
wtorek, 09.04.2019 20:39 autor: Klara
komentarze wyparowały
środa, 10.04.2019 08:02 autor:
racja,brakuje połowy komentarzy
środa, 10.04.2019 09:32 autor:
i to wszystko tłumaczy
środa, 10.04.2019 00:21 autor:
Dzięki nauczyciele, na sali egzaminy to bajka
wtorek, 09.04.2019 16:10 autor: gimbus
Niech zorganizują strajk głodowy od 7 do 15 z godzinną...
wtorek, 09.04.2019 16:22 autor: Maćko z Monachium
Mam dla nauczycieli lepszy pomysł. Skoro tak mało zarabiacie, to...
wtorek, 09.04.2019 17:27 autor: Maćko z Monachium
jakiś ty sfrustrowany
wtorek, 09.04.2019 17:36 autor:
Przecie on nie strajkuje
wtorek, 09.04.2019 19:37 autor:
Te yntelygent długo myślałeś nad tym idiotyzmem?
wtorek, 09.04.2019 19:43 autor: Franek
Sprzedam Opla!
wtorek, 09.04.2019 17:27 autor:
Kupię Audi Q8 na pełnym wypasie tylko tanio bo nie...
wtorek, 09.04.2019 17:40 autor: Nauczyciel
W punkt!
wtorek, 09.04.2019 17:55 autor:
Obiboki do Amazona Nauczycie się Szacunku do Pracy
wtorek, 09.04.2019 17:47 autor: broniarz
Ten wątek już był , może coś bardziej lotnego
wtorek, 09.04.2019 17:50 autor: Yeti
Nie tak dawno temu , był taki kraj , gdzie...
wtorek, 09.04.2019 17:56 autor:
Nauczyciele sami są sobie winni
wtorek, 09.04.2019 17:59 autor:
W tym cały problem że, nauczyciele to grupa ludzi po...
wtorek, 09.04.2019 18:03 autor: autor
Ty budzisz politowanie ,swoją durną wypowiedzią!
wtorek, 09.04.2019 19:34 autor: Seneka
W samo sedno.
wtorek, 09.04.2019 22:36 autor: autor
Budził szacunek dając kary fizyczne i psychiczne na lekcji?! A...
środa, 10.04.2019 00:10 autor: Zaszokowany
Obiboki sroki -tyle warte twoje wypociny!
wtorek, 09.04.2019 19:37 autor: Krzyś
Zawsze uwazalam, ze jajko musi byc madrzejsze od kury. Serce
wtorek, 09.04.2019 21:39 autor: obiektywna
Nie mam nic do powiedzenia
wtorek, 09.04.2019 18:29 autor: dawać kasę Nauczyciel
Co to za wychowawca młodych ludzi i jaki daje przykład...
wtorek, 09.04.2019 18:34 autor: rysiu
Ech ,trochę epitetów cię nauczyli! Mocne!
wtorek, 09.04.2019 19:53 autor: Nel
Można też pleść Głupoty,jak widać!
wtorek, 09.04.2019 22:23 autor: Ciemnogród
Do godzin lekcyjnych trzeba się przygotować, a za to 2200...
wtorek, 09.04.2019 22:35 autor: Emerytka
:))))) dobre!
wtorek, 09.04.2019 22:57 autor:
https://www.youtube.com/watch?v=-HDXRHq-
mfA
wtorek, 09.04.2019 19:51 autor: aga
Mowa nienawiści sięgnęła tutaj zenitu
wtorek, 09.04.2019 19:52 autor:
powiedziała fanatyczka KOD-u i otumaniona zwolenniczka PO
wtorek, 09.04.2019 20:09 autor: Tequila
Hej to lubię ,to ja klasycznie pisiorem pojadę!Berek!
wtorek, 09.04.2019 20:16 autor: Czesiek
Jest jeszcze strefa
wtorek, 09.04.2019 22:14 autor:
Strefa głupoty ,w której ty lewitujesz?
wtorek, 09.04.2019 22:20 autor: Szymon
Chyba obniż swoje kwalifikacje:)))))
wtorek, 09.04.2019 22:18 autor: Piotr
Nauczyciele strajkujący, trzymajcie się, niestrajkujący pomyślcie o swojej przyszłości. Teraz...
wtorek, 09.04.2019 21:29 autor: emerytura 1800 zł, wieloletni dy
Bzdóra
wtorek, 09.04.2019 21:41 autor:
Dziękuję nauczycielom zgłaszającym gotowość do pracy, Dobrze, że są nauczyciele...
wtorek, 09.04.2019 21:40 autor: mama gimnazjalisty i maturzysty
Bzdóra
wtorek, 09.04.2019 22:08 autor:
bzdUra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wtorek, 09.04.2019 22:28 autor:
A ja dziękuję, jedyni normalni
wtorek, 09.04.2019 22:10 autor:
Rozpoczynając program „W punkt” Katarzyna Gójska zwróciła uwagę na drugie...
środa, 10.04.2019 00:45 autor: chaos i destabilizacja
I bardzo dobrze! Trzymać za pysk nierobów i cwaniaczków.
wtorek, 09.04.2019 15:59 autor: Geodeta
Racja, nie pasuje to wypad!
wtorek, 09.04.2019 16:08 autor:
i tam ma byc ! Nieroby i malo i...
wtorek, 09.04.2019 16:12 autor: Bakus
Bajki opowiadasz. Strajkują
wtorek, 09.04.2019 22:28 autor:
Zgodnienie z art. 23 ust. 2 ustawy z dnia 23...
wtorek, 09.04.2019 17:20 autor:
13 pensję też zmniejszyć .
wtorek, 09.04.2019 19:11 autor:
Ty najchętniej byś wypalił z tego automatu,nie?
wtorek, 09.04.2019 20:31 autor: Antek Migdał
To chyba logiczne. Za spijanie kawek w pokoju nauczycielskim nikt...
wtorek, 09.04.2019 16:07 autor: Maćko z Monachium
A jak by pili w piwnicy ,w ciemnicy i żeby...
wtorek, 09.04.2019 20:27 autor: Miś
To łamistrajki- zdrajcy i tyle!
wtorek, 09.04.2019 17:30 autor: Lila
Raczej jedyni porządni ludzie w tej bandzie
wtorek, 09.04.2019 17:58 autor:
Chyba brak szacunku
wtorek, 09.04.2019 15:14 autor:
CI nauczyciele w TEJ szkole i tak na co dzień...
wtorek, 09.04.2019 15:34 autor: Tequila
Świetna wypowiedź.Popieram
wtorek, 09.04.2019 17:52 autor: Jan
Uwierz mi że te resztki szacunku, które nauczyciele mają ...
wtorek, 09.04.2019 15:40 autor: Nauczycielka z Dzirżoniowa
Ten protest świadczy o inteligencji tej grupy zawodowej skoro dają...
wtorek, 09.04.2019 16:06 autor: Maćko z Monachium
Dobrze prawisz
wtorek, 09.04.2019 17:57 autor: Jurand ze Spychacza
:)
wtorek, 09.04.2019 18:10 autor: Jagienka
TVP - reżimowa -zgadzam się:)
wtorek, 09.04.2019 17:47 autor: LMarek
Lać na egzaminy skoro są tak dowcipni to niech się...