Wystawa fotografii Tadeusza Łazowskiego pt.: „Bielawskie Świątynie”

piątek, 17.9.2021 12:53 564 0

W Zespole Szkół CRR w Bielawie w ramach XXXII Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie wraz z Ewą Glurą zorganizował Wystawę fotografii Tadeusza Łazowskiego pt.: „Bielawskie Świątynie”.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Biura Cechu Katarzyna Wierzbicka, witając przybyłych na wystawę gości, m.in. z-cę Burmistrza Miasta Aleksandra Siódmaka, Starszego Cechu Kazimierza Rachowieckiego, Dyrektorów, nauczycieli i uczniów bielawskich szkół podstawowych oraz przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Bielawy. Szczególnie gorąco powitała Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej Juliana Golaka oraz autora wystawy Tadeusza Łazowskiego. Po przywitaniu przybyłych gości, Z-ca Burmistrza Miasta uroczyście otworzył wystawę, następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie przedstawili przepiękną literacką prezentację artystyczną wprowadzającą uczestników wystawy w świat prezentowanych prac Tadeusza Łazowskiego. Autor wystawy prezentując swoje prace, skupił się na największej świątyni w Bielawie, do której przynależy – Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bielawie. Przedstawił krótki rys historyczny powstania i rozwoju Parafii, który szczegółowo udokumentowany został przez p. Tadeusza w jego obszernym albumie.

Godne podkreślenia jest to, że Tadeusz Łazowski jest bielawskim artystą, zajmującym się fotografią  z zamiłowania. Jego osoba jest przykładem na to, że warto dążyć do obranego przez siebie celu oraz warto, a nawet należy wierzyć w siebie i w swoje zdolności. W każdym z nas drzemie „coś” ciekawego i wartościowego, „coś” czym możemy pochwalić się otaczającemu nas światu, należy tylko zdobyć się na odwagę, aby pokazać to innym ludziom.

 

                                                                                                 /-/Katarzyna Wierzbicka

                                                                                                   Dyrektor Biura Cechu 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)