Wyśmienite wyniki sumitów z powiatu dzierżoniowskiego w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików

wtorek, 11.6.2024 10:57 317 0

W dniu 9.06.2024 r. w Tyńcu Małym odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Sumo. W rywalizacji udział brało 100 zawodników z województwa Opolskiego, Śląskiego oraz Dolnośląskiego.

Powiat Dzierżoniowski reprezentowali – Milena Błażkiewicz 40kg, Oliwia Międła 40kg, Zuzanna Nieśpiałowska 45kg, Błażej Wilk 45kg, Weronika Radzińska 55kg, Lena Błażkiewicz 55kg, Wiktoria Wojdyło 60kg, Nadia Kurcab 65kg, Lena Statkiewicz 65kg, Emila Wyka +65kg, Emilia Rosińska +65kg, Paulina Kucyk +65kg, Konrad Smaczyński +85kg.

Najlepiej zaprezentowała się Nadia Kurcab, która zdobyła złoty medal w kat. 65kg. Srebrne krążki wywalczyli Milena Błażkiewicz, Lena Statkiewicz oraz Konrad Smaczyński. Brązowe medale wywalczyły Oliwia Międła, Zuzanna Nieśpiałowska, Weronika Radzińska, Lena Błażkiewicz, Wiktoria Wojdyło, Paulina Kucyk, Emilia Rosińska.

V miejsca przypadły dla Emilii Wyki oraz Błażeja Wilka.

W kat. OPEN bez podziału na kategorie wagowe brązowe medale zdobyły Nadia Kurcab oraz Lena Błażkiewicz

Drużyna z Powiatu Dzierżoniowskiego zdobyła III miejsce w klasyfikacji klubowej.

Zawodników wspierają: Fundacja Ziemi Sudeckiej, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Rem-sen materace, Autoland Bielawa.