Wyroluj Raka 2021 [ZOBACZ WIDEO, FOTO]

poniedziałek, 18.10.2021 12:00 1477

15 października jest Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi. Dla uczczenia tego dnia oraz dla zwrócenia uwagi na chorobę, która coraz częściej dotyka nie tylko kobiety, ale także mężczyzn, odbyło się wydarzenie „Wyroluj Raka 2021”.

W imprezie, której organizatorem był powiat dzierżoniowski, wzięło udział około 100 uczestników. Nowością podczas tegorocznej edycji były bezpłatne badania profilaktyczne. Lekarz ginekolog ze Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie przeprowadzał USG piersi kobietom, które chciały skontrolować swój stan zdrowia.

Wydarzenie otworzył wspólnie z przedstawicielką Stowarzyszenia Kobiet Amazonki Dzierżoniów wicestarosta Andrzej Bolisęga. Przypominano o tym, że warto systematycznie korzystać z badań profilaktycznych i dbać o własne zdrowie każdego dnia. Zasady bezpieczeństwa związane z pokonaniem trasy rajdu przypomniał natomiast naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie Sylwester Sordyl.

Różowa kolumna wystartowała z parkingu przed Jeziorem Bielawskim. Uczestnicy pokonali ponad dziewięciokilometrową trasę biegiem, na rowerach, rowerach, a nawet hulajnogach. Meta miała miejsce w pobliżu Sowiogórskiego Centrum Przesiadkowego w Dzierżoniowie. Na mecie każdy uczestnik różowej kolumny otrzymał pamiątkowy. Rozstrzygnięto również konkurs na najlepsze przebranie oraz nagrodzono najmłodszego i najstarszego zawodnika.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy w chłodny piątkowy wieczór poświęcili swój czas i wzięli udział w uczczeniu Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi. Razem stworzyliście świetną atmosferę.

Duże podziękowania za pomoc i wsparcie dla partnerów wydarzenia: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, Straży Miejskiej Dzierżoniowa i Bielawy, Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie i Stowarzyszenia Kobiet Amazonki Dzierżoniów.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie