Wypadek w Przerzeczynie Zdroju. Kierowca był pijany, a jego pasażerka poniosła śmierć na miejscu! [ZOBACZ WIDEO]

niedziela, 7.11.2021 21:15 78991

Po godz. 21.00 (7 listopada) doszło do wypadku w Przerzeczynie Zdroju przy wyjeździe w kierunku Kłodzka. Samochód marki audi wbił się w przyczepę rolniczą ciągniętą przez traktor. Pasażerka audi zginęła na miejscu.

W akcji uczestniczyły służby ratunkowe z dwóch powiatów - dzierżoniowskiego i ząbkowickiego. Na miejsce wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z Wrocławia. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

                       Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie

Mimo wielokrotnych apeli, ciągle zdarzają się osoby, które w stanie nietrzeźwości decydują się usiąść „za kółko”. Policjanci stanowczo eliminują takich kierujących, gdyż stanowią oni realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego jak i innych uczestników ruchu drogowego. 7 listopada w wypadku gdzie kierujący był pod wpływem alkoholu zginęła 19-latka  

7 listopada tuż po 21:00, w Przerzeczynie-Zdrój na ulicy Batalionów Chłopskich doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem audi 24 letni mężczyzna, na prostym odcinku drogi najechał na tył przyczepy podczepionej pod ciągnik rolniczy zetor, kierowanego przez trzeźwego 66 latka. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 19-letnia pasażerka osobówki, kierujący tym pojazdem doznał złamania nogi i ręki. Na miejscu wykonano czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie, będzie prowadziła śledztwo mające na celu ustalenie przyczyn wypadku. Jedną z nich mógł być stan nietrzeźwości kierowcy samochodu, gdyż badanie alkomatem młodego mężczyzny dało wynik 1,68 promila! Jak wynika z policyjnych baz danych w październiku bieżącego roku mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy z uwagi na kierowanie w stanie nietrzeźwości.      

Zwłoki zabezpieczono w prosektorium celem wykonania sekcji, natomiast pojazdy na parkingu strzeżonym.

Sprawcy wypadku grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów

                                    Podsumowanie działań straży pożarnej

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano traktor Zetor z przyczepą w której tył wjechał pojazd osobowy Audi A3. Traktorem kierował mężczyzna, w związku z wypadkiem nie odniósł obrażeń, zostało udzielone mu wsparcie psychiczne. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby. Kierowca audi przed przyjazdem służb ratowniczych opuścił pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Pasażerka samochodu osobowego znajdowała się w uszkodzonym pojeździe, nie stwierdzono u niej funkcji życiowych. Droga w obu kierunkach w wyniku wypadku została zablokowana. W wyniku wypadku na jezdni widoczna plama płynów eksploatacyjnych, wysypana znaczna ilość przewożonej na przyczepie kukurydzy, plastiki i szkło z uszkodzonych pojazdów.

Działania JOP polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia;

- udzielono wsparcia psychicznego kierowcy ciągnika rolniczego;

- osoby postronne odnalazły na drodze K8 rannego kierowcę audi. Mężczyzna pieszo uciekał w stronę Ząbkowic Śląskich. Po przywiezieniu go na miejsce zdarzenia została udzielona mu pomoc medyczna (udzielono wsparcia psychicznego, ustabilizowano odcinek szyjny kręgosłupa, zaopatrzono ranę, unieruchomiono kończynę górną - podejrzenie złamania);

- osobę poszkodowana przekazano ratownikom medycznym. ZRM stwierdził zgon pasażerki Audi;

- za pomocą specjalistycznego sprzętu uniesiono przyczepę (wcześniej przeładowano kukurydzę na inną przyczepę);

- po uniesieniu przyczepy wydostano spod niej samochód osobowy;

- za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanej.

W trakcie prowadzonych działań na miejsce przyjechała rodzina poszkodowanych. Brat rannego mężczyzny obrażał słownie ratownika medycznego chcąc go pobić. Zapobiegł temu policjant z pomocą strażaka. W chwili obezwładniania mężczyzny policjant był sam, jego kolega z patrolu przebywał w radiowozie i sporządzał dokumentację.

Siły i Środki na miejscu zdarzenia były niewystarczające, zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego Wrocław oraz poniższe sis:

- GBA 3/16/1,6 VOLVO - OSP Przerzeczyn Zdrój

- GBA -Rt 2,5/20 /4 MERCEDES Atego  - JRG Dzierżoniów

- GCBA 5,4/32/4 MAN TGM 18.320 - JRG Dzierżoniów

- SLRR MITSUBISHI L200 - JRG Dzierżoniów

- GCBA -Rt 5,4/37 /32 MAN - JRG Ząbkowice Śląskie

- SCRt typ MEGA-CITY VOLVO - JRG nr 7 Wrocław

- SLOp FORD Focus  - KM PSP Wrocław

- SCRt VOLVO  - JRG nr 5 Wrocław

- SCDz 40 SCANIA G450 - JRG nr 4 Wrocław

- 2 karetki Pogotowia Ratunkowego

- 4 radiowozy Policji

- Zarządca drogi.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, policja prowadziła czynności wyjaśniające.