komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

środa, 23 czerwca 2021

Wandy, Zenona

Wyniki konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki

środa, 5.5.2021 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 217
kategorie artykułu:

Poznaliśmy rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki w roku 2021. Zarząd województwa przeznaczył na ten cel 200 tysięcy złotych.

- Sytuacja epidemiczna na Dolnym Śląsku i w całym kraju stabilizuje się. To daje nam możliwość pojęcia dodatkowych działań, które pomogą ponownie rozruszać regionalną gospodarkę. Turystyka jest jej bardzo istotną częścią, dlatego tym konkursem chcemy dać impuls do aktywnych działań – wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko.

Celem konkursu jest wyłonienie i wsparcie projektów w zakresie turystyki wraz z udzieleniem dotacji na ich realizację. Wybrane inicjatywy mają poprawiać warunki i poziom życia mieszkańców regionu, a także wspierać rozwój społeczno-ekonomiczny województwa dolnośląskiego, przeciwdziałać patologiom społecznym i pomagać zagospodarowywanie czasu wolnego. Zadania mają charakter wojewódzki, czyli powinny być skierowane do mieszkańców co najmniej dwóch dolnośląskich powiatów, a termin realizacji zadań to 15 maja – 31 grudnia bieżącego roku.

Adresatem konkursu są organizacje prowadzące działalność statutową związaną z turystyką i krajoznawzstwem oraz są bezpośrednim organizatorem danego zadania. Suma, jaką zarząd województwa przeznaczył w roku 2021 na ten cel sięga 200 tysięcy złotych. Środki pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego.

Realizacja zadań w znacznym stopniu przyczyni się do wsparcia i wzmacniania dolnośląskiej turystyki przy jednoczesnym zachowaniu wymogów sanitarnych. Będą to zadania promocyjne realizowane on-line (filmy, prezentacje, konferencje, itp.) dotyczące rozwoju turystyki, promocji regionu, promowania lokalnych produktów i atrakcji turystycznych, materiały promocyjne, wydawnictwa o charakterze turystycznym (drukowane, w wersji elektronicznej, on-line) oraz zadania nastawione na turystykę przyjazdową. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 45 min temu
1
dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
1
dzisiaj, 5 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
wtorek, 22.6.2021 12:25
6
sobota, 19.6.2021 23:02
poniedziałek, 21.6.2021 22:00
1
poniedziałek, 21.6.2021 21:45
poniedziałek, 21.6.2021 19:08
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny