komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

poniedziałek, 17 maja 2021

Paschalisa, Slawomira

Wygodne materace w Gnieźnie ‒ czym kierować się przy zakupie?

środa, 21.4.2021 13:42 , odsłony: 295
kategorie artykułu:

Na komfort i spokój snu wpływa wiele czynników. Zanim przyłożysz głowę do poduszki, musisz się wyciszyć, zasłonić okna i wyłączyć lampy. Równie wiele podstawowych cech ma wygodny materac. Na co powinieneś zwrócić uwagę w trakcie zakupów?

Higiena snu na wygodnym materacu

Możliwość łatwego utrzymania posłania w czystości i jego jakość zapewniana przez znanego producenta to cechy wygodnego materaca, na które nie zawsze zwracamy uwagę. To ogromny błąd!

Najważniejszą cechą materaca, która sprawia, że możesz wyprać go w domowym zaciszu, jest zdejmowany pokrowiec. Niektóre można prać w temperaturze 30 lub 40 stopni Celsjusza, a inne ‒ nawet w 60 stopniach Celsjusza. Takie zdejmowane pokrowce znajdziesz w ofercie uznanych producentów materacy. Hilding często proponuje takie wygodne rozwiązanie. W zdejmowane pokrowce wyposażono m.in. hybrydowy materac Hilding Dance, piankowy materac Hilding Salsa i sprężynowy materac Hilding Step.

Dla higieny snu istotna jest także wentylacja wkładu materaca. Taka charakteryzuje np. materac lateksowy Hilding Melody. Wkład ukształtowany w strefy twardości, odpowiadające anatomii człowieka, uzupełniono o otwory w poszczególnych strefach, które zapewniają optymalną wentylację i świeżość materaca. Hilding Melody z antybakteryjnego i antygrzybicznego lateksu jest zresztą polecany alergikom.

Wygodne materace dobrej marki? Podpowiadamy, którą wybrać

Jakość wygodnego materaca wynika bezpośrednio z renomy producenta. Jednym z najbardziej uznanych i najpopularniejszych jest wspomniany wcześniej Hilding. Szwedzka marka została założona w 1939 roku, a dzisiaj jej produkty są obecne w sypialniach w ponad 40 krajach Eurazji.

Wysoką klasę materacy Hilding podkreśla nie tylko długa historia marki i jej imponująca ekspansja, lecz także liczne certyfikaty. Wszystkie materace wyróżniono znakiem Oeko-Tex®, potwierdzającym, że do ich produkcji wykorzystano wyłącznie materiały, które nie wywierają negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Materace medyczne Hilding zdobyły z kolei tzw. certyfikat szwajcarski, który wydaje niezależny Szwajcarski Instytut AEH. Potwierdza on, że produkty z charakterystycznym oznaczeniem są trwałe i ergonomiczne. Z kolei materace prozdrowotne Hilding mają status wyrobu medycznego zgodny z unijnymi dyrektywami. Co więcej, gwarancja Hilding na wkłady materacy trwa 15 lat. W przypadku materacy medycznych jest krótsza i wynosi 5 lat.

Gdzie kupić materace Hilding? Materace na Materacegniezno.pl to pełna oferta marki dostępna w Polsce. Materace na Materacestargard.pl obejmują równie dużą różnorodność materacy Hilding.

Twardość i rodzaj materaca

Stopień twardości to jedna z dwóch najważniejszych cech wygodnego materaca. Miękki materac H1 przeznaczony jest dla śpiących ważących mniej niż 60 kg, z kolei osoby o wadze w przedziale 60‒80 kg dobrze wypoczną na materacu średnim H2. Średnio twardy materac H3 jest odpowiedni przy wadze 80‒100 kg, a twardy materac H4 ‒ gdy waga śpiącego przekracza 100 kg.

Drugą kluczową cechą wygodnego materaca jest rodzaj wkładu. Materace z pianki lateksowej mają walory, które czynią z nich najlepsze materace dla alergików. Podobne cechy wpływające na wygodę wypoczynku charakteryzują materace z pianek elastycznych. Pianki termoelastyczne reagują na ciepło ciała ‒ dostosowują się do jego kształtów, dzięki czemu zapewniają mu odpowiednie podparcie, niwelując nacisk na kręgosłup i gorset mięśniowy. Hilding stosuje ją np. w medycznych materacach Hilding Salsa i Rumba. Pianka wysokoelastyczna to z kolei sprężysty i przewiewny materiał, który można podzielić na strefy twardości. Wykonano z niej m.in. materac Hilding Rock&Roll polecany parom, osobom kochającym aktywność i nastolatkom.

Materace sprężynowe Hilding mają wyjątkową budowę, która zapewnia wysoka elastyczność punktową. Każda sprężynka niezależnie reaguje na nacisk ciała, zapewniając mu idealne podparcie. Im większe zagęszczenie sprężynek, tym wyższa elastyczność punktowa. Jeżeli szukasz wygodnego materaca sprężynowego, spójrz choćby na materac Fandango Hilding. To model medyczny o twardości H4 ze zdejmowanym pokrowcem.

Higiena snu, renoma producenta, twardość posłania i rodzaj materaca to cztery składniki przepisu na wygodny materac. Dobrze przemyśl wszystkie i wybierz najlepszy model, a wkrótce w Twojej sypialni pojawi się niezawodny model zapewniający wygodny sen.

 

 
sobota, 15.5.2021 02:30
13
sobota, 15.5.2021 03:00
42
piątek, 14.5.2021 21:30
10
piątek, 14.5.2021 22:51
3
czwartek, 13.5.2021 09:42
51
środa, 12.5.2021 13:00
32
wtorek, 11.5.2021 21:00
2
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ