komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

środa, 23 stycznia 2019

Ildefonsa, Rajmunda

Wycieczka do Zakopanego uczniów Szkół Niepublicznych w Bielawie

wtorek, 12.6.2018 15:03 , komentarze: 2 , odsłony: 921
kategorie artykułu:

6 czerwca o godzinie 8:30 w Bielawie potem w Dzierżoniowie odbyła się zbiórka uczestników wycieczki. Po pożegnaniu z rodzicami, o godzinie 9:50 wyruszyliśmy w trasę, aby jak najszybciej dotrzeć do Zakopanego. Nasze Willa Pawlikówka znajdowała się w zacisznym miejscu Zakopanego. Zaraz po przybyciu i zakwaterowaniu podziwialiśmy piękne widoki z naszych okien. Zjedliśmy kolację i mieliśmy czas na spacer po pobliskiej okolicy.

Po pierwszej nocy w nowym miejscu wszyscy o godz. 8.30 stawili się na pysznym śniadaniu, po naładowaniu akumulatorów wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę. Najpierw spotkaliśmy się z przewodnikiem, który pokazał nam najciekawsze miejsca w Zakopanem. Zobaczyliśmy Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Ołtarz papieski w „parku fatimskim” Pomnik Jana Pawła II i kard. Dziwisza. Potem przeszliśmy na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku nazwa cmentarza pochodzi od nazwiska darczyńcy ziemi, na której jest zlokalizowany. Pęksowy Brzyzek jest miejscem szczególnym w historii Zakopanego. Jest śladem istnienia tych, którzy  kreowali rzeczywistość miasta i tych, którzy tworzyli jego legendę, jak, „Sabała” czy słynny skoczek narciarski i kurier tatrzański Stanisław Marusarz. Jest śladem ostatnim artystów związanych z Tatrami, wrosłych swą twórczością w podhalański folklor. Na Pęksowym Brzyzku znajduje się około 500 grobów, w tym 250 osób zasłużonych. Zobaczyliśmy również Kościół Matki Bożej Częstochowskiej   zabytkową świątynię chrześcijańska często nazywaną "starym kościółkiem". Zbudowany w1847. Na koniec zwiedzania  dotarliśmy na skocznie, na której co roku odbywa się Puchar Świata. Wjechaliśmy na górę wyciągiem krzesełkowym  i stamtąd podziwialiśmy widoki i piękno naszych Tatr.  Kilka pamiątkowych zdjęć na trybunach zjazd kolejką i ruszyliśmy na Krupówki. Na obiad wróciliśmy do naszej Pawlikówki. Po obiedzie rozpoczęliśmy przygotowania do ogniska. Przy ognisku wspominaliśmy piękne przeżyte chwile i jeszcze raz wspominaliśmy zwiedzane miejsca z góry przyglądała nam się Gubałówka i czarowała swoimi widokami.  

Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.

 

Wasze komentarze

Ten "artykul" to raczej na karty pamiętnika.
środa, 13.06.2018 11:20 autor:

dzisiaj, 46 min temu
dzisiaj, 5 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
6
wtorek, 22.1.2019 12:05
wtorek, 22.1.2019 08:30
2
wtorek, 22.1.2019 02:00
3
poniedziałek, 21.1.2019 15:54
1
poniedziałek, 21.1.2019 15:45
poniedziałek, 21.1.2019 15:37
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Tomograf3D
Tomograf3D
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Yes Home
Yes Home
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO