Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej

czwartek, 4.5.2023 07:30 1130 3

Policjanci z Posterunku Policji w Niemczy oraz funkcjonariusze Straży leśnej podczas tegorocznej Majówki wspólnie kontrolują tereny i szlaki leśne, w celu zapobieżenia łamaniu obowiązujących przepisów, w szczególności: zakazu wjazdu do lasu, zakazu zaśmiecania terenów leśnych czy wzniecania ognia.

Długi majowy weekend, słońce, kilka dni wytchnienia od pracy i codziennych obowiązków jest okazją do wyjścia w plener. W takie dni częściej niż zwykle spacerujemy po lasach i wyruszamy w góry, aby odpocząć od ulicznego zgiełku i odetchnąć świeżym powietrzem. Nierzadko zapominamy jednak o przestrzeganiu obowiązujących zasad. Policjanci i Strażnicy leśni czuwają, abyśmy nie zatracili się w tym beztroskim wypoczynku.

Warto przypomnieć, że Straż leśna jest umundurowaną i uzbrojoną formacją o uprawnieniach policyjnych, powołana do zwalczania przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego i ochrony przyrody oraz wykonywania innych zadań w zakresie ochrony mienia.

Straż leśna w ramach swoich obowiązków ma zatem prawo do legitymowania i nakładania mandatów, a w lesie możemy zostać ukarani nie tylko za łamanie zakazu wjazdu.

 

kom. Anna Mierzejewska
 KPP w Dzierżoniowie

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Banita wtorek, 23.05.2023 19:56
Niech pilnuja flejtuchów co rżną na potęge do tego zostawiają...
pytam czwartek, 04.05.2023 12:16
Czy służby mundurowe będą również tępiły masową wycinkę lasu, czy...
czwartek, 04.05.2023 13:47
Jak będziesz wycinał choinkę na święta będą tępiły