komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

piątek, 15 lutego 2019

Jowity, Faustyna

Wietnam zaprasza dolnośląskich inwestorów

czwartek, 9.8.2018 11:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1146
kategorie artykułu:

W Wietnamie trwa wizyta gospodarcza Dolnego Śląska organizowana przez Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej. Pierwszym jej elementem był udział w targach Vietfood&Beverage i spotkania przedstawicieli DAWG z importerami oraz dystrybutorami produktów rolno-spożywczych, sektora przetwarzania i pakowania żywności.

- Dotarliśmy do wielu firm zainteresowanych pozyskaniem z Polski poddostawców różnych komponentów, jak również sprzedażą swoich produktów na rynek europejski. Firmy te szukają partnerów w Polsce, głownie hurtowników i dystrybutorów. Wśród nich są firmy wietnamskie takie jak DNTN LONG THUAN czy JEYS F.I ale także koreańskie. Jedna z nich, LABNOSH - producent ekologicznych koktajlów oraz organicznych suplementów diety- już po pierwszych rozmowach zaproponowała kolejne spotkania, o bardzo konkretnej tematyce. Dla właścicieli LABNOSH Polski rynek jawi się jako gospodarcza brama do Europy – mówi Robert Iwan, dyrektor zarządzający DAWG, który przewodniczy misji.

Możliwości inwestowania przez dolnośląskie firmy w Ho Chi Minh City (Sajgon) oraz prowincji Tuyên Quang omawiano podczas spotkania w Zagranicznym Biurze Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh City. Dawna stolica Republiki Wietnamu z 13 milionami mieszkańców, jest największym centrum gospodarczym kraju – ma 22 procentowy udział w  dochodzie narodowym.

- Sajgon stawia na bycie Smart City i potrzebuje inwestorów zagranicznych. W mieście inwestuje obecnie około 100 krajów, głównie w takich dziedzinach przemysłu jak maszyny, informatyka,  chemia i żywność. Polskie firmy mamy tylko 4 i generują jedynie 250 tys. dolarów dochodu. Wśród zagranicznych inwestorów polska jest na 64 miejscu, a szkoda bo możliwości są u ans bardzo duże – podkreśla Cao Thi Phi Van z People's Committee HOCHI MINI CITY Investment & Trade Promotion Centre.

Reprezentantka prowincji Tuyên Quang w północnej części Wietnamu, słynącej z produkcji i eksportu herbaty oraz cynamonu mówiła o zielonym świetle, jakie władze prowincji dają inwestorom sektora medycznego, biotechnologii i rolnictwa oraz edukacji. Prowincja eksportuje główne do Malezji, Tajwanu i Kambodży. Ze względu na bliskość  Chin prowincja stanowi  dobre miejscem do inwestowania i nawiązania kontaktów z firmami handlowymi. W Wietnamie jest zapotrzebowanie na produkty spożywcze, ale przede wszystkim przetworzoną i wysokiej jakości. Tamtejsze produkty, ze względu na zacofanie lokalnego przemysłu rolno-spożywczego i zanieczyszczenia środowiska mają problemy z zachowaniem standardów bezpieczeństwa żywności, z reguły są nisko lub w ogóle nie przetworzone.

-  Tu w Wietnamie bardzo ważna jest bezpośrednia relacja, spotkania, kontakty osobiste - nie wystarczy wysłanie folderów czy próbek. Wietnamczycy muszą nabrać zaufania, a to trudno jest zbudować korespondencyjnie. Współpracujemy z organizacjami, które reprezentują tutejsze firmy i są gwarancją bezpieczeństwa biznesu. Są bardzo pomocne i prężne– zaznacza Piotr Harasimowicz z Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Ho Chi Minh City.

Misja w Wietnamie zakończy się 11 sierpnia. W planie jest jeszcze forum gospodarcze oraz rozmowy handlowe z przedstawicielami Ministerstwa Przemysłu i Handlu, Stowarzyszeniem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Hanoi oraz wizyty studyjne w dwóch fabrykach zainteresowanych zakupem komponentów i technologii od polskich firm. Ważnym punktem misji są również rozmowy z Vietnam Human Resource Consultants na temat outsourcingu pracowniczego.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 7 godz temu
6
dzisiaj, 7 godz temu
2
dzisiaj, 11 godz temu
5
dzisiaj, 12 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
czwartek, 14.2.2019 21:50
5
czwartek, 14.2.2019 21:40
dzisiaj, 22 godz temu
czwartek, 14.2.2019 14:36
1
czwartek, 14.2.2019 14:34
czwartek, 14.2.2019 14:33
1
czwartek, 14.2.2019 14:31
czwartek, 14.2.2019 11:55
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
KROS-SKI Bielawa
KROS-SKI Bielawa
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Yes Home
Yes Home
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Tomograf3D
Tomograf3D
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna