komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

wtorek, 13 kwietnia 2021

Przemyslawa, Hermenegildy

Wiemy co z programem Mój prąd!

poniedziałek, 1.3.2021 08:56 , odsłony: 5580
kategorie artykułu:

Program dopłat do instalacji fotowoltaicznych, szeroko znany jako Mój Prąd mocno wpłynął na rozwój rynku OZE w Polsce. Kwota 5000 zł, jaką można było uzyskać stanowiła dużą zachętę dla indywidualnych inwestorów do podjęcia decyzji o instalacji przydomowej elektrowni fotowoltaicznej.

Niestety w związku z wyczerpaniem się puli środków przeznaczonych na ten cel na rok 2020, nabór wniosków zakończył się w grudniu ubiegłego roku.

Teraz wiemy, że program Mój Prąd będzie z całą pewnością kontynuowany w roku 2021. Trwają konsultacje i uzgodnienia mające na celu przygotowanie nowych zasad naboru.

Szczegóły dotyczące planowanego na 2021 r naboru według zapowiedzi urzędników Ministerstwa Klimatu i Środowiska mieliśmy poznać już w ubiegłym miesiącu. Tak się jednak nie stało, jednak dziś już wiemy, że co do nowej edycji programu Mój Prąd pewne jest to, że zostanie uruchomiony nowy nabór.

Z informacji przez nas pozyskanych w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, że nadal trwają prace uzgodnieniowe nad ostatecznym kształtem nowej wersji programu Mój Prąd. NFOŚiGW jednocześnie potwierdza, że nowy nabór z pewnością się odbędzie.

Otrzymaliśmy również informację, że promowany dodatkowo będzie zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej z dodatkowym elementem umożliwiającym zwiększenie autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej oraz poziomu efektywności energetycznej.

Wynika z tego, że obecny zakres wsparcia rzeczowego zostanie rozszerzony o następujące elementy:

  • punkty ładowania samochodów elektrycznych
  • inteligentne systemy zarzadzania energią w domu
  • magazyny energii oraz wykorzystanie energii elektrycznej do ogrzewania.

Firma Soltermo  sp. z o.o z Dzierżoniowa posiada w swojej ofercie najlepsze na rynku rozwiązania z zakresu instalacji fotowoltaicznych oraz grzewczych. Moduły fotowoltaiczne najlepszych światowych producentów z pełną 25 letnią gwarancją. Innowacyjne mikrofalowniki pozwalające na uzyskanie do 30% więcej energii elektrycznej w skali roku w stosunku do standardowych rozwiązań z wykorzystaniem pojedynczego falownika łańcuchowego. Soltermo oferuje również innowacyjne systemy grzewcze wykorzystujące energię elektryczną pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej.

 Kotły elektrodowe z buforem ciepła stanowią obecnie najbardziej efektywne źródło ciepła dostępne na rynku.

Kocioł elektrodowy nie posiada grzałek oporowych ani żadnych ruchomych części, dzięki czemu jest urządzeniem trwałym – gwarancja producenta wynosi 20 lat.

Misja firmy Soltermo to projektowanie i instalacja systemów autonomicznych w każdym budynku.

Energia elektryczna wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną i skumulowana latem posłuży do ogrzewania budynku zimą.

 

 Celem firmy jest redukcja kosztów ogrzewania i korzystania z energii elektrycznej do minimum.

Firma Soltermo posiada wiedzę i doświadczenie praktyczne pozwalające na przekształcenie każdego budynku w samowystarczalny system energetyczny produkujący energię na własne potrzeby.

 

Soltermo.pl ul. Świdnicka 24, 58-200 Dzierżoniów

kontakt@soltermo.pl

www.soltermo.pl

tel.: 508 291 545

 

 
niedziela, 11.4.2021 19:00
2
piątek, 9.4.2021 11:15
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Mobilna Myjnia Parowa
Mobilna Myjnia Parowa
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE