Wielokrotny zwycięzca "Tańca z gwiazdami" wystąpi na Sowiogórskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Bielawie

piątek, 27.5.2022 01:00 3012 0

18 czerwca.2022 r., w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie, odbędzie się Sowiogórski Turniej Tańca Towarzyskiego. W jego ramach zaplanowano rywalizację solistek w 2 kategoriach (do 11 lat i 12 - 15 lat) oraz par w 6 grupach wiekowych (od 9 lat do kategorii 16+).

Turniej ma rangę ogólnopolską, a popisy taneczne oceniać będzie 10-cioosobowe jury, afirmowane przez Polski Związek Tańca Towarzyskiego. 

Specjalnym gościem bielawskiego turnieju będzie wielokrotny zwycięzca popularnego show telewizyjnego pn. "Taniec z gwiazdami" - Jan Kliment. Czeski tancerz, wraz ze swoją małżonką Lenką Klimentovą, zaprezentuje pokaz dedykowany dla publiczności. Z kolei dla bielawskich adeptów tańca para ta poprowadzi warsztaty taneczne. 

Przypomnijmy, że turniej tańca towarzyskiego był jednym z 5 projektów zgłoszonych do Bielawskiego Budżetu Obywatelskiego w 2021 r. Po bardzo zaciętym głosowaniu, w którym udział wzięły 3.232 osoby, uplasował się on na drugim miejscu, zdobywając aż 1.031 głosów (31,9%). 

Organizatorami turnieju są Kuba Dance Studio z Bielawy oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to 40.000 zł, z czego połowa sfinansowana zostanie z opłacanych przez uczestników turnieju akredytacji. 

Działanie to jest zgodne z celem strategicznym nr 4 - "Kultura jako nowy potencjał dla zrównoważonego rozwoju Bielawy", zapisanym w Strategii Rozwoju Gminy Bielawa.

Bilety na poszczególne bloki turniejowe oraz na Galę dostępne są online:

https://ekobilet.pl/.../sowiogorski-turniej.../480087-bilety

 

UM Bielawa

Dodaj komentarz

Komentarze (0)