Weronika Smaczyńska zdobyła dwa medale mistrzostw świata juniorek w sumo

czwartek, 12.10.2023 00:45 1554 2

Niebywałym sukcesem zakończyły się mistrzostwa świata juniorów i seniorów w sumo dla Weroniki Smaczyńskiej.

Mieszkanka Bielawy, uczennica Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie oraz zawodniczka MULKS JUNIOR Dzierżoniów wywalczyła dwa medale w grupie juniorek.

Weronice udało się zdobyć brązowy medal w walkach indywidualnych w kat. +75kg oraz srebrny w walkach drużynowych z Reprezentacją Polski.

- Dwa medale rangi mistrzostw świata są to dotychczas największe osiągnięcia naszej podopiecznej, która rozwiązała worek z medalami rangi tych zawodów. Tegoroczne mistrzostwa rozgrywane były w kolebce sumo – Japonii. Sama obecność w takim miejscu to spore emocje dla młodych ludzi, a do tego utrzymanie koncentracji oraz wysokiej formy sportowej jest niebywałym trudem. To jest bardzo udany udany sezon dla naszej zawodniczki, która z powodzeniem startuje w grupie juniorek, ale już rywalizuje w grupie seniorek, gdzie wiemy jest spora różnica poziomu. W tym roku w sumo Weronika ma za sobą start w Mistrzostwach Europy Juniorek – V miejsce, Młodzieżowych Mistrzostwach Europy – medal srebrny oraz brązowy, Igrzyskach Europejskich – VII miejsce, Mistrzostwach Europy Seniorek – IV miejsce oraz dwa medale Mistrzostw Świata Juniorek z Tokio. W zapasach Weronika Smaczyńska wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek 72kg, brązowy medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorek 72kg oraz srebrny w Mistrzostwach Polski LZS U23 72KG - podsumowuje MULKS JUNIOR Dzierżoniów.

W sztabie trenerskim Reprezentacji Polski znalazł się również Norbert Warchoł.

Wyjazd wsparli: Daria Michalska – dyrektor Niepublicznych Szkół w Bielawie, Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Urząd Miasta w Bielawie, Rem-sen materace, Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie.

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

czwartek, 12.10.2023 11:53
Gratulacje Weronika oby tak dalej
czwartek, 12.10.2023 08:56
Gratulacje Weronika