Weekend z sumo w Pieszycach [ZOBACZ WIDEO]

środa, 22.11.2023 11:30 1232 1

W dniach 17-18.11.2023 r. w Pieszycach odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci w Sumo oraz Puchar Polski Kadetek i Kadetów w Sumo. W rywalizacji udział wzięło 150 zawodników z Polski.

W rywalizacji dzieci z Powiatu Dzierżoniowskiego złote medale zdobyli – Julia Jesonek, Karolina Borczyk, Kacper Święch, Milena Dolinna, Katrina Halamatiuk, Marysia Nowotniak, Julia Nieśpiałowska.

Srebrne krążki zdobyli Jan Łysenko, Alim Suhan, Zuzanna Paterek, Wojtek Stec, Makarar Ivaschuk, Lena Bagińska,

Brązowe medale wywalczyli Dawid Flisowski, Małgorzata Nowotniak, Błażej Wilk, Eliza Dąbrowska, Anastazja Halamatiuk.

Po zmaganiach dzieci przyszedł czas na rywalizację w Pucharze Polski w rocznikach 2006-2009. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał zastępca burmistrza Pieszyc Krzysztof Galiak. Zgromadzonych uczestników, kibiców, rodziców przywitał poseł na Sejm Marek Chmielewski.

Z powiatu dzierżoniowskiego brązowe medale wywalczyli Aleks Osak 55kg, Lena Statkiewicz 70kg oraz Maxymilian Rozpędek 70kg. V miejsce wywalczyła Paulina Kucyk.

W walkach eliminacyjnych odpadły Maja Tomaszewska, Gaja Krzesińska, Nadia Kurcab, Aleksandra Masalska.

Zawody współfinansowae ze środków UM w Pieszycach, Powiatu Dzierżoniowskiego, Fundacja Orły Sportu, Mikrogranty, Ministerstwa Sportu.