VII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Pieszycach

sobota, 29.4.2017 13:00 3264 0

29 kwietnia 2017 roku w Pieszycach został zorganizowany VII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Turniej miał za zadanie uczcić rocznicę Święta Konstytucji 3 Maja oraz  popularyzować zapasy dyscyplinę olimpijska na terenie Pieszyc oraz powiatu Dzierżoniowskiego.

W zawodach uczestniczyło 153 zawodników z 15 klubów z Czech oraz Polski. Gośćmi honorowymi zawodów byli Władysław Olejnik – Trener Kadry Narodowej Juniorek Młodszych oraz Krzysztof Pawlak – Trener Kadry Narodowej Juniorów Młodszych w Zapasach w stylu wolnym. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Burmistrz Miasta Pieszyce Pani Dorota Konieczna – Enozel.

Do hali Zespołu Szkół w Pieszycach przyjechało 14 ekip z Polski: MLKS Wisła Świecie, ZKS Górażdze, LKS ORZEŁ Namysłów, KS Lotnik Wrocław, WKS Śląsk Milicz, Rokita Brzeg Dolny, HEROS Czarny Bór,  Wiatr Wołów, Opal Kudowa, JUNIOR Dzierżoniów, Bizon Milcz, ZKS Bielawianka, IRON BULLS Bielawa oraz SOWA Pieszyce. Z zagranicznych ekip  przyjechała drużyna TAK HELLAS Brno z Czech. Po raz kolejny przyjechała reprezentacja WISŁY Świecie, która jest z miasta partnerskiego.

W dwóch kategoriach wiekowych startowały młodziczki i młodzicy(2003-2005) oraz dzieci (rocznik 2006-2009).

Najlepszą zawodniczką VII Międzynarodowego Turnieju okazała się Wiktoria Szeliga - SOWA

Zapaśniczki z SOWY triumfowały w jednej kategorii wagowej: Wiktoria Szeliga 38kg w dzieciach. Srebrne medale wywalczyły w młodziczkach Nikola Sawicka 37kg, Natalia Zając 62kg. Brązowe medale zdobyli w młodziczkach: Katarzyna Sawicka 40kg, Milena Sawka 44kg.

Najlepszym zawodnikiem z JUNIORA Dzierżoniów okazał się Filip Wasilewski 29kg w dzieciach, który wygrał swoją kategorie.  Brązowe medale w zawodach wywalczyli:Antonii Stasiak 33kg, Michał Kaczor 34kg, Sambor Strzelecki 45kg oraz Grzegorz Mazur 47kg.

Młodzi zapaśnicy z IRON BULLS Bielawa wywalczyli następujace medale  srebrne:  Antonii Koper 53kg oraz Nikola Konaszewska 57kg. Brązowe medale : Franciszek Koper 53kg, Klaudia Smaczyńska 52kg, Sofia Savina 52kg, Weronika Stasiek 37kg, Natasza Świerczyńska 34kg, Michał Łakomski 31kg, Dorian Smaczyński 31kg oraz Tymoteusz Wondraszek 27kg.