komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

niedziela, 21 października 2018

Urszuli, Hilarego

Unison wspiera potrzebujących

piątek, 22.6.2018 00:00 , odsłony: 2944
kategorie artykułu:

Podobno szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. Dzierżoniowski Unison wychodzi właśnie z tego założenia i wsparł lokalnych mieszkańców. To już kolejna tego typu inicjatywa firmy.

Przykład idzie od góry

Unison to przedsiębiorstwo wchodzące w skład grupy General Electric – międzynarodowego giganta w produkcji elementów do silników samolotowych. Dzierżoniowska firma jest ważna częścią GE, dlatego w pierwszej połowie czerwca z wizytą przybyła tam Kristie West – Szefowa obszaru pod który podlega Unison. Firma kieruje się zasadą „wspieraj i inspiruj”, więc naturalnym dla zarządu firmy było wykorzystanie tej sytuacji do pomocy potrzebującym. Przedsiębiorstwo wsparło Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie.

- Cieszymy się, że możemy pomóc tak wspaniałej organizacji z naszej okolicy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani tym, że możemy tutaj być – mówi Matthew Dias – Szef Fabryki

Firma pomogła odświeżyć przestrzeń wokół placówki. Aby umilić pobyt podopiecznym ośrodka przekazano również huśtawkę.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże są potrzeby takiej instytucji, dlatego uznaliśmy, że przekażemy również 7 000 zł na rzecz ośrodka. Wierzymy, że pomoże to w realizacji szczytnych celów tej placówki – mówi Paulina Pisarek, Administration Specialist.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dzierżoniowie to instytucja dla dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną. Dzieci mają zapewnioną opiekę całodobową i weekendową. Wszyscy uczniowie objęci są pomocą psychologa, pedagoga i logopedy. Ośrodek zapewnia zarówno opiekę, jak i edukację.

Wspierają i inspirują

To nie pierwsza tego typu akcja dzierżoniowskiego producenta. Firma od lat włącza się w działania prospołeczne. Między innymi grupa Women’s Network działająca w UNISON, często organizuje akcje charytatywne, do których chętnie przyłącza się cała firma.

Przed Wielkanocą w ramach „Zbiórki Wielkanocnej” udało się zgromadzić żywność dla potrzebującej rodziny. Grupa dołączyła również do akcji „Pluszak w Pogotowiu”, podczas której maskotkami umilano czas dzieciom z jednego z wrocławskich SOR-ów, odnowiono też plac zabaw w Bystrzycy.

- Bardzo zależy nam na tym, aby wspierać społeczność lokalną. Bogacenie się naszej firmy jest korzystne nie tylko dla nas, ale dla całego miasta. Czujemy się moralnie zobowiązani do takich działań – tłumaczy Szef fabryki.

Dołącz do UNISON

Ludzie ze smykałką do spawania, dla których nie jest obca praca manualna lub kandydaci znający w dobrym stopniu rysunek techniczny, którzy lubią pracę z maszynami, mają szansę zasilić szeregi teamu i dołączyć do Unisona. Przedsiębiorstwo oferuje pracę w firmie z pasją, stabilne warunki i szkolenie wprowadzające.

Kandydaci zainteresowani pracą mogą zostawić swoje CV na portierni przy zakładzie, który mieści się przy ulicy Nowowiejskiej 50a w Dzierżoniowie lub przesłać drogą mailową na adres: katarzyna.zaba@ge.com

 
wczoraj, 14 godz temu
czwartek, 18.10.2018 21:20
'
środa, 17.10.2018 08:56
poniedziałek, 15.10.2018 16:50
sobota, 13.10.2018 20:49
niedziela, 14.10.2018 00:00
22
piątek, 12.10.2018 21:59
6
piątek, 5.10.2018 16:05
poniedziałek, 1.10.2018 14:00
3
niedziela, 30.9.2018 20:45
niedziela, 30.9.2018 09:00
10
sobota, 29.9.2018 19:38
14
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Tomograf3D
Tomograf3D
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA