ULKS Muflon Bielawa na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży

wtorek, 10.5.2016 09:15 2145 0

Wrocławska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce rozgrywana była na Stadionie Olimpijskim 7 i 8 maja. Bielawę reprezentowały zawodniczki ULKS Muflon: Cendrowicz Małgorzata, Tomalik Kinga, Tomalik Nikola, Stanek Rozalia, Żmudzka Wiktoria i Gawra Kasandra. Dziewczęta startowały przez dwa dni w biegach na 100 m, 200 m, 600 m, 80 ppł i 100 ppł. Najlepiej zaprezentowała się Kasandra Gawra w swojej ulubionej konkurencji 100 m ppł. Po zdobyciu brązowego medalu województwa na hali, w pierwszym starcie na stadionie poprawiła swój rekord życiowy i z wynikiem 17,13 sek. zdobyła złoty medal Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo dobrze wypadła również w biegu na 600 m Rozalia Stanek, z czasem 1:58:28 zajęła 17 miejsce w bardzo mocno obsadzonej konkurencji. Swój rekord życiowy poprawiła również Wiktoria Żmudzka w biegu na 100 m. Zajęła 14 miejsce w najliczniej obsadzonej konkurencji z czasem 14,02 sek. Debiutowała również w biegu na 200 m, gdzie rywalizowała z dziewczynami o 2-4 lata starszymi i uplasowała się w połowie stawki na 17 miejscu, z czasem 29,18 sek. Już niedługo kolejne starty na dolnośląskich stadionach lekkoatletycznych.

Starty w zawodach oraz działalność klubu wspomaga Urząd Miasta Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki.