Udany weekend zapaśników i zapaśniczek IRON BULLS Bielawa

poniedziałek, 6.12.2021 08:00 608 0

W dniach 3-5.12.2021 we Włodawie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W zawodach udział brało 170 zawodników z 51 klubów z Polski.

UKS IRON BULLS Bielawa w zawodach reprezentowali Tymoteusz Wondraszek 41kg, Michał Łakomski 57kg oraz Kacper Jahn 75kg. Najlepiej zaprezentował się Tymoteusz Wondraszek, który po dwóch wygranych pojedynkach i dwóch przegranych uplasował się na VII pozycji. Michał oraz Kacper niestety odpadli w walkach eliminacyjnych.

W tym samym czasie w Boguszowie Gorcach odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Heros Lady Open. W zawodach udział brało 175 zawodniczek z 15 państw. UKS IRON BULLS Bielawa w zmaganiach reprezentowały Zosia Malczewska 30kg, Nadia Kurcab 54kg oraz Wiktoria Chałada 54kg. Najlepiej zaprezentowała się Zosia Malczewska, która zwyciężyła dwie walki i awansowała do finału. W nim musiała uznać wyższość zawodniczki ze Stargardu. W walce o brązowy medal przegrała Nadia Kurcab z zawodniczką z Poznania i uplasowała się na V pozycji. W walkach eliminacyjnych odpadła Wiktoria Chałada.

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Bielawie. Podziękowania dla sponsorów Rem-sen materace, Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Autoland.