Uczniowie SP 10 walczyli w Mistrzostwach Makroregionu Młodziczek i Młodzików

poniedziałek, 10.9.2018 08:05 1628 0

W dniach 7- 8 września w Strzelcach Opolskich odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Sumo. W rywalizacji o miejsce w Kadrze Dolnego Ślaska startowały dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2004-2006. Reprezentacja SP 10 z Oddziałami Sportowymi oraz Gimnazjum w Bielawie wywalczyła 13 krążków : dwa złote, cztery srebrne oraz siedem brązowych. Najlepiej w Mistrzostwach walczyła Weronika Smaczyńska, która zdobyła złoty medal w kat. 60kg. Srebrne medale wywalczyli Tamara Dorosz 36kg, Gabriela Libumska 45kg, Sofia Savina 55kg, Joanna Nowak 65 kg. Tego dnia brązowe medale zdobyli Patrycja Smaczyńska 60kg, Klaudia Smaczyńska 65kg, Poza podium uplasowali się Natasza Świerczyńska 36kg, Julia Żaczek 45kg, Kamila Purzycka 45kg, Nikola Konaszewska 55kg, Karol Kurbiel 35kg, Dorian Smaczyński 40kg, Trenerzy zawodniczek są Norbert Warchoł oraz Mariusz Tyrcha oraz Stanisław Warchoł w klubie UKS IRON BULLS Bielawa.

Wyjazd współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Bielawie oraz Dolnośląskiej Federacji Sportu.