komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 12 czerwca 2021

Janiny, Onufrego

Tydzień Przyrodników

piątek, 14.5.2021 10:20 , komentarze: 0 , odsłony: 111
kategorie artykułu:

Przez cały nadchodzący tydzień: począwszy od poniedziałku, 17 maja, można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z ekspertami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dyżury telefoniczne między godz. 8.00 a 16.00 pełnić będą najlepsi weterynarze, specjaliści od roślin, od żywienia i żywności, eksperci od odnawialnych źródeł energii i wody.  

To Tydzień Przyrodników organizowany dla mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska z okazji  70-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jedna z dwudziestu najlepszych uczelni w kraju, specjalizująca się w zakresie weterynarii, nauk o żywności i  nauk o środowisku – zamiast urodzinowym tortem chce się podzielić ze wszystkimi wiedzą i dobrymi poradami.

W Tygodniu Przyrodników każdy dzień przypisano konkretnym tematom – i tak np. w poniedziałek okazja, żeby wypytać ekspertów o sprawy swoich zwierzaków: od 8.00 do 10.00 specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące żywienia zwierząt domowych, przez następne dwie godziny możliwość wypytania specjalistów kociej i psiej ortopedii, a od godziny 12.00 można poradzić się w sprawach mieszkańców domowego terrarium. Zwierzęce konsultacje w poniedziałek zamknie dyżur specjalistów od pszczół i pasiecznictwa.

Szczegóły i numery telefonów zainteresowani znajdą na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu:  https://upwr.edu.pl/wydarzenia/tydzien-przyrodnikow-49.html

Można także przyjść na konsultacje osobiście do Centrum Dydaktyczno-Naukowego UPWr (to ten przeszklony budynek przy pl. Grunwaldzkim 24A we Wrocławiu), jednak ze względu na sytuację pandemiczną uczelnia sugeruje wybieranie w pierwszej kolejności konsultacji telefonicznych.

We wtorek, także od 8.00 do 16.oo dostępni będą naukowcy zajmujący się wodą, energią i instalacjami OZE oraz odpadami, w środę eksperci od roślin, zarówno tych domowych, ozdobnych, jak i uprawnych - owoców, winorośli i warzyw, w czwartek Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zaprasza na konsultacje żywieniowe i dietetyczne, a w piątek, jak przystało na uczelnię, która prowadzi najlepsze w Polsce studia weterynarii – wracamy do świata zwierząt (na pytania odpowiadać będą m.in. gastroenterolodzy i specjaliści od rozrodu, a także lekarze zwierząt egzotycznych).

Urodzinowy Tydzień Przyrodników tak naprawdę trwać będzie dłużej, bo podczas konsultacji z naukowcami, ale także na społecznościowych profilach uczelni i na portalu Evenea, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozda 400 elektronicznych (rozsyłanych e-mailami lub pobieranych z portalu) voucherów na specjalne bezpłatne warsztaty i indywidualne konsultacje lub badania (np. warsztaty piwowarskie, kulinarne, lekcje rysunku z architektami krajobrazu, porady dietetyczne, badania jakości gleby, projekty instalacji fotowoltaicznej itp.).

Prof. Jarosław Bosy, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, podkreśla: - Rozwój uniwersytetu jest ściśle związany z rozwojem jego otoczenia. Naturalnym środowiskiem wyznaczającym kierunki rozwoju uczelni są mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska, zrzeszające ich organizacje, zatrudniające firmy i reprezentujące instytucje. Obchodzący 70-lecie Uniwersytet Przyrodniczy, wcześniej działający pod szyldami Akademii Rolniczej i Wyższej Szkoły Rolniczej, stara się być uniwersytetem słuchającym otoczenia i reagującym na jego potrzeby. Rozwijamy naukę w trzech ważnych dla każdego człowieka sferach: żywności, zdrowia i środowiska. Kompetencje pracowników UPWr pozwalają dostarczać odpowiedzi na pytania co mamy jeść i jak tę żywność pozyskać, przetwarzać, przechowywać, jak dbać o środowisko, w którym żyjemy i wreszcie jak chronić i przywracać zdrowie. Cieszę się, że jubileusz uczelni możemy uświetnić dzieląc się z naszym otoczeniem tym, co mamy najlepszego: wiedzą, dobrą radą, pomocą w rozwiązaniu konkretnych problemów. Zapraszam na Tydzień Przyrodników.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
3
dzisiaj, 3 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
6
wczoraj, 22 godz temu
piątek, 11.6.2021 10:45
1
czwartek, 10.6.2021 13:00
1
czwartek, 10.6.2021 12:30
7
czwartek, 10.6.2021 11:08
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Mati Autogaz
Mati Autogaz
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów