Turystyczna propozycja na weekend

piątek, 13.5.2022 09:30 1001 0

Pogoda dopisuje, więc i ty dopisz Góry Sowie do listy miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić. Szczególnie warta uwagi jest trasa wokół Kalenicy – trzeciego najwyższego szczytu tego górskiego pasma.

Oznaczona niebiesko-zielonym kolorem trasa to rekreacyjny dziesięciokilometrowy odcinek, który pokonać można własnym tempem, wśród malowniczych górskich widoków i odprężających ptasich treli.

Jej spokojny przebieg sprawia, że jest przystosowana dla każdego odwiedzającego, niezależnie od posiadanej kondycji. To wymarzona trasa zarówno dla piechurów, kolarzy MTB, jak i biegaczy, szukających wyciszenia w naturze.

Ścieżka zaczyna się na Przełęczy Jugowskiej – jest to dobry punkt orientacyjny, do którego bez problemów dojechać można samochodem. Na miejscu dostępny jest darmowy parking oraz punkt gastronomiczny – Bar Górski „Jugówka”. Miejsce to jest zarówno początkiem, jak i końcem wyprawy, bowiem trasa się zapętla.

Trasę można też zmodyfikować, tak by zahaczyć o lokalne schronisko PTTK „Zygmuntówka” albo wejść na szczyt Kalenica, na którym znajduje się wieża widokowa.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)