poniedziałek, 21 października 2019

Urszuli, Hilarego

Turniej Tenisa Ziemnego GALMA CUP za nami

środa, 2.10.2019 10:14 , komentarze: 0 , odsłony: 550

W dniach 28-29 września na kortach dzierżoniowskiego OSiR-u odbył się Turniej Tenisa Ziemnego GALMA CUP. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: singiel mężczyzn OPEN oraz debel mężczyzn.

W zmaganiach singlistów wzięło udział 19 zawodników. Początkowo rywalizowali oni w fazie grupowej. Następnie od ćwierćfinału rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazał się Michał Komorowski (Wrocław), który w finale pokonał Sebastiana Kalembę (Świdnica) 6:3,6:2. Trzecie miejsca zajęli Sebastian Chmielewski (Dzierżoniów) i Jacek Straszak (Dzierżoniów).

Do rywalizacji deblowej przystąpiło 10 par. W finale turnieju Michał Komorowski i Daniel Kolinko pokonali Zbigniewa Czecha i Cezarego Morańdę 6:3, 7:6. Na trzecich lokatach uplasowali się Jacek Straszak i Krzysztof Zacharz oraz Dariusz Sudoł i Mustafa Raafat.

Zawodnicy oraz pary z miejsc I-III otrzymali nagrody finansowe oraz pamiątkowe puchary. Sponsorem tytularnym turnieju była firma GALMA, lider w kategorii instalacji grzewczych oraz urządzeń sanitarnych.

Organizatorami imprezy byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, Miasto Dzierżoniów oraz Dzierżoniowskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego, a współfinansowana była ona ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach realizowanego Programu Rozwoju Społecznego na lata 2015-2020.