Trzy złote medale Mistrzostw Polski Młodziczek w Sumo dla zawodniczek Juniora Dzierżoniów

poniedziałek, 11.9.2023 13:28 836 0

W dniach 8-9.09.2023 odbyły się w Kwidzynie Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików U13 oraz U15 w sumo. W zmaganiach uczestniczyło 200 zawodników z 20 klubów.

MULKS JUNIOR Dzierżoniów w zawodach reprezentowały Kornelia Zapała, Weronika Radzińska, Leba Błażkiewicz, Oliwia Dąbrowska, Wiktoria Wojdyło oraz Emilia Wyka.

Najlepiej w zmaganiach U13 zaprezentowały się Kornelia Zapała 35kg, Weronika Radzińska 50kg oraz Emilia Wyka 65kg, które zdobyły złote medale w grupie U13. Srebrny medal wywalczyła Lena Błażkiewicz 50kg. Na V miejscach start ukończyły Wiktoria Wojdyło oraz Oliwia Dąbrowska 55kg.

W rywalizacji U15 udało nam się wywalczyć jeden medal brązowy – Kornelia Zapała 40kg. Niestety reszta dziewcząt odpadła w walkach eliminacyjnych.

W klasyfikacji klubowej uplasowaliśmy się na 2 pozycji w kraju.

Jest to wielkie osiągniecie naszych młodych zawodniczek. Cieszę się, że dziewczęta mają szansę rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w kraju. Podziękowania dla wszystkich trenerów klubowych, którzy przyczynili się do sukcesów dziewcząt – Artur Walicki.

Wspierają nas – Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Fundacja Ziemi Sudeckiej, Rem-sen materace.