komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 24 lipca 2021

Kingi, Krystyny

Trwają konsultacje społeczne projektu Cyklostrady Dolnośląskiej

piątek, 18.6.2021 17:18 , komentarze: 0 , odsłony: 296
kategorie artykułu:

Za na mi kolejne spotkanie konsultacyjne projektu Cyklostrady Dolnośląskiej. W Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich spotkali się przedstawiciele samorządu województwa oraz samorządowcy subregionu wałbrzyskiego. Zarząd województwa reprezentował wicemarszałek Grzegorz Macko.

- Czas na zgłaszanie uwag do projektu Cyklostrady mija z końcem tego tygodnia, dlatego zachęcam do korzystania z Geoportalu, gdzie w szybki i łatwy sposób można zamieścić swoje komentarze dotyczące jej przebiegu. Bardzo cieszy mnie duża frekwencja na organizowanych przez nas spotkaniach. Pokazuje to jak potrzebny jest projekt, który realizujemy – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

W spotkaniu konsultacyjnym uczestniczyli także Maciej Zarthey - Dyrektor Instytutu Rozwoju Regionalnego oraz Oficer Rowerowy Województwa Dolnośląskiego Piotr Nowicki. Wśród zainteresowanych samorządowców znaleźli się przedstawiciele powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz kłodzkiego. Tak duży projekt, jakim jest budowa Cyklostrady wymaga wieloetapowej pracy oraz szerokich konsultacji wśród wszystkich zainteresowanych. Są one bardzo ważne ponieważ przebieg tras obejmować powinien nie tylko najważniejsze miejscowości położone na szlaku, lecz również atrakcje turystyczne oraz niezbędną infrastrukturę. Uwagi do projektu Cyklostrady zgłaszać można na stronie Geoportalu Dolny Śląsk (https://geoportal.dolnyslask.pl/imap/#gpmap=gp109) oraz mailowo na adres rower@irt.wroc.pl

Dzięki inicjatywie samorządu województwa na Dolnym Śląsku w najbliższych latach powstanie około 1800 kilometrów oznakowanych tras rowerowych. Cyklostrada zapewni nie tylko połączenie między atrakcjami turystycznymi i ośrodkami miejskimi regionu, ale będzie także zintegrowana z siecią komunikacji zbiorowej województwa.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
3
wczoraj, 15 godz temu
czwartek, 22.7.2021 15:32
czwartek, 22.7.2021 13:40
czwartek, 22.7.2021 11:29
czwartek, 22.7.2021 11:25
czwartek, 22.7.2021 09:50
wtorek, 20.7.2021 13:37
2
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów