Trwa wspólne przedsięwzięcie Starostwa Powiatowego i lokalnych policjantów dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym

środa, 21.2.2024 10:40 416 0

Informowaliśmy ostatnio, że w ubiegłym roku policjanci otrzymali od samorządowców kamizelki odblaskowe, które docelowo miały trafić do mieszkańców naszego powiatu. Funkcjonariusze promując noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie zimowym, gdy dzień jest krótki, a widoczność słaba, przekazywali społeczeństwu kamizelki.

Mając na uwadze bezpieczeństwo przede wszystkim niechronionych uczestników ruchu drogowego, przeprowadzono wraz ze Starostwem Powiatowym akcję promującą noszenie elementów odblaskowych. Przypominamy, że pieszy poruszający się jezdnią poza obszarem zabudowanym, po zmroku, ma obowiązek posiadania takich właśnie elementów. Musimy pamiętać, że poza nałożonym obowiązkiem powinniśmy dla siebie zadbać o to, aby być widocznym dla osób poruszających się samochodami. To w dużej mierze od nas zależy, aby nie stać się ofiarą wypadku komunikacyjnego. Dzięki elementom odblaskowym dajemy więcej czasu kierowcy, aby nas dostrzegł, ominął, zahamował, zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Policjanci z Bielawy i Pieszyc przekazywali mieszkańcom naszego powiatu otrzymane od samorządowców kamizelki odblaskowe.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o poszanowanie siebie nawzajemi zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z drogi.

nadkom. Marcin Ząbek
   KPP Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)