Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich 2023

piątek, 2.6.2023 12:54 961 0

Jak co roku uczniowie szkół podstawowych gminy wiejskiej Dzierżoniów wzięli udział w zmaganiach pn. "Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich" – wydarzeniu, które realizowane jest w ramach kampanii profilaktycznej "Używkom - NIE. Wybieram sport". 31 maja uczniowie rywalizowali na placu sportowo-rekreacyjnym w Książnicy w X Drużynowym Wieloboju Lekkoatletycznym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów.

I miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach, II - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej, III - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie, a IV – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Mościsku. Medale i puchary wręczył zawodnikom Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Uczestnicy wysłuchali również pogadanki profilaktycznej przygotowanej przez dzielnicowego asp. szt. Andrzeja Kłosa. Mundurowy rozmawiał z uczniami o szeroko pojętym bezpieczeństwie - w internecie, w szkole, nad wodą czy podczas poruszania się po drodze. Uczestnicy wydarzenia obejrzeli również pokaz tresury policyjnego psa służbowego. Umiejętności psa na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie.

Najstarsi uczniowie wybrali się z kolei na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą po Wzgórzach Kiełczyńskich. Przeszli trasę pod opieką leśniczego z Nadleśnictwa Miękinia. Wcześniej ksiądz proboszcz Stanisław Olszowy przybliżył im historię Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Kiełczynie. W tym roku uczniom z gminy Dzierżoniów towarzyszyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korcza w Sobótce.


Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Ogłoszenia