„Szkoła LIVE – jesteśmy na TAK” – nowy konkurs dla dolnośląskich szkół

wtorek, 28.9.2021 16:47 332 0

Realizacja Narodowego Programu Szczepień w województwie dolnośląskim oraz konkurs zorganizowany dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych pn.: „Szkoła LIVE – jesteśmy na TAK” były głównym tematem konferencji zorganizowanej dzisiaj w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, w której udział wziął Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, oraz Dolnośląski Wicekurator Oświaty  wicekurator Janusz Wrzal.

Na Dolnym Śląsku wykonano łącznie ponad 3 mln szczepień. W pełni zaszczepionych jest już 1 518 035 mln mieszkańców Dolnego Śląska, dzięki czemu w ogólnopolskim rankingu Dolny Śląsk zajmuje aktualnie trzecie miejsce pod względem liczby osób w pełni zaszczepionych.

- Być może w momencie, w którym zacznie się czwarta fala i niestety znów będziemy obserwować wzrastającą liczbę zakażeń i zgonów, procent tych, którzy będą chcieli się zaszczepić wzrośnie. Należy pamiętać, że szczepienia to szansa na uniknięcie niepożądanych konsekwencji zdrowotnych oraz kolejnych obostrzeń – mówił Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal przekazał informacje dotyczące konkursu „Szkoła LIVE – jesteśmy na TAK” skierowanego do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którego głównym celem jest aktywna promocja szczepień przeciw COVID-19 prowadzonych na terenie całego województwa. Przedmiotem konkursu jest podjęcie nowych działań informacyjno-profilaktycznych związanych z promocją szczepień przeciw COVID-19. Konkurs przeprowadzony zostanie w terminie od 28 września do 19 listopada 2021 roku . Zgłoszenia za pośrednictwem  formularza zamieszczonego na stronie internetowej Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty dokonuje dyrektor placówki.Łączna pula nagród w konkursie wynosi 100 tys. złotych. Laureatów poznamy 10 grudnia 2021 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu opublikowane zostaną na stronie internetowej Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, a także przekazane do szkół podstawowych i ponadpodstawowych zlokalizowanych na Dolnym Śląsku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)