Świetny występ zawodników IRON BULLS Bielawa w międzynarodowych zmaganiach w Pieszycach

środa, 9.5.2018 13:48 2525 4

5 maja w Pieszycach odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja dziewcząt oraz chłopców w stylu wolnym. W zmaganiach uczestniczyło 180 zawodników z 19 klubów z 5 województw oraz Czech.

Wyniki zawodników UKS IRON BULLS Bielawa:

Złote medale zdobyli: Bartosz Kutyba 24kg, Klaudia Kutyba 28kg, Weronika Smaczyńska 58kg, Franciszek Koper 51kg oraz Olimpia Łosyk 57kg,

Srebrne medale zdobyli: Sylwia Moskal 49kg, Joanna Nowak 58kg, Sandra Moskal 57kg

Brązowe medale zdobyli: Karol Smoliński kat. 28kg Tymoteusz Wondraszek 30kg, Bartłomiej Goryczka 31kg, Michał Łakomski 33kg,Oskar Janeczek 60kg,Antonii Koper 51kg oraz Alicja Zdolska 65kg.

W walkach eliminacyjnych odpadli: Karol Kurbiel 35kg, Dorian Smaczyński 35kg, Patrycja Smaczyńska 54kg, Sofia Savina 54kg, Maciej Wilk 85kg.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Smaczyńska.

- Jestem zadowolony z postawy swoich podopiecznych ale czeka nas naprawdę sporo pracy. Najważniejsza jest praca u podstaw z młodymi zawodnikami, którzy muszą przejść długą ale ciekawą drogę młodego sportowca. Obecnie kadetki przygotowują się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Europy. Chciałbym podziękować wszystkim rodzicom oraz opiekunom, którzy tego dnia byli z nami – mówi Norbert Warchoł.

W klasyfikacji generalnej drużyna UKS IRON BULLS Bielawa zdobył III miejsce.

Zdjęcia dzięki uprzejmości – Mariusza Tyrchy.