Świetny występ zapaśników w Mistrzostwach Makroregionu

niedziela, 2.10.2016 19:00 2200 3

W Krakowie 1 października odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu w zapasach młodziczek oraz młodzików w stylu wolnym. W zawodach rywalizowało 170 zawodniczek i zawodników z 26 klubów z województw.

Świetnie zaprezentowali się zapaśnicy z naszego Powiatu, którzy zdobyli znaczące wyniki :

Złote medale w Mistrzostwach wywalczyli: Nikola Wasilewska 34kg oraz Filip Bednarek 85kg -MULKS JUNIOR Dzierżoniów oraz Olimpia Łosyk kat. 52kg UKS IRON BULLS BIELAWA.

Brązowy krążek w kat. 62kg wywalczyła Alicja Zdolska UKS IRON BULLS Bielawa.

V lokaty w zawodach zdobyły - Natalia Zając kat. 62kg oraz Gabriela Gawłowska kat. 62kg ULKS SOWA Pieszyce oraz Aleksandra Wojtaszek kat. 67kg MULKS JUNIOR Dzierżoniów.

Na VII miejscu zmagania zakończył Szymon Werner kat. 73kg UKS IRON BULLS Bielawa.

Jestem bardzo zadowolony z młodzieży trenująca zapasy w naszym regionie. Od wielu lat widać, że zapasy są jedną z najsilniejszych dyscyplin sportowych w naszym regionie. Świadczą o tym medale zdobywane na Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski czy zawodach Międzynarodowych bądź Ogólnopolskich. Wkrótce nasze zawodniczki Olimpia Łosyk oraz Nikola Wasilewska reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Berlinie 14-15.10.2016

Wielkie podziękowania dla firmy DRG AGRO GROUP z Tuszyna, która wspiera młodych sportowców – Rafał Gogolewski oraz Daniel Gogolewski.

Wszystkich chętnych do udziału w treningach ogólnorozwojowych, zapaśniczych oraz brazylijskiego jiu jitsu zapraszamy do udziału :

Tel. Norbert Warchoł 693 981 359 oraz Stanisław Warchoł tel. 667 – 675 - 626