Świetny występ młodziczek Juniora Dzierżoniów w Mistrzostwach Polski w Zapasach

środa, 15.11.2023 07:15 444 1

W dniach 10-11.11.2023 w Pelplinie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodziczek w Zapasach kobiet. W rywalizacji udział brało 156 zawodniczek z 55 klubów z Polski.

MULKS JUNIOR Dzierżoniów w zawodach reprezentowały – Milena Błażkiewicz 33kg, Kornelia Zapała 36kg, Julia Borczyk 42kg, Weronika Radzińska 50kg, Lena Błażkiewicz 50kg, Oliwia Dąbrowska 54kg, Wiktoria Wojdyło 58kg, Amelia Gołuch 62kg, Emilia Wyka 70kg.

Najlepiej tego dnia zaprezentowały się Kornelia Zapała oraz Emilia Wyka, które zdobyły srebrne medale Mistrzostw Polski. W walce o brązowy medal uległa Milena Błażkiewicz, która zawody ukończyła na V miejscu. VII lokaty w Mistrzostwach wywalczyły Lena Błażkiewicz oraz Wiktoria Wojdyło.

Reszta dziewcząt odpadła w walkach eliminacyjnych.

W klasyfikacji klubowej podopieczne trenerów Artura Walickiego oraz Norberta Warchoła uplasowały się na IV pozycji w kraju w stawce 55 klubów.

- Był to bardzo udany turniej naszej młodej drużyny, która dzielnie walczy przez cały sezon na matach w kraju i zza granicą. To były ostatnie zawody rangi Mistrzostw Polski w tym sezonei dla zawodniczek naszego klubu – mówi Norbert Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków UM w Dzierżoniowie oraz DFS we Wrocławiu.

Wspierają nas Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Fundacja Ziemi Dzierżoniowskiej, Rem-sen materace, Festa Sport, AutoLand Bielawa.