komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

sobota, 18 sierpnia 2018

Ilony, Bronislawa

Święcenie pojazdów w Pieszycach

niedziela, 22.7.2018 13:00 , odsłony: 4303
kategorie artykułu:

W dniach od 22-29 lipca obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W parafiach święcone są pojazdy. W czasie mszy świętych wierni modlą się o wstawiennictwo św. Krzysztofa, aby poruszanie się po drogach było bezpieczne. O św. Krzysztofie należy szczególnie pamiętać podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.

Księża przypominają, że za modlitwą o bezpieczną podróż powinna iść rozważna jazda i umiejętne korzystanie z pojazdów w ruchu drogowym, dostosowywanie się do przepisów i warunków ruchu na drodze.

- Kościół święci pojazdy, żeby błogosławieństwo i modlitwa pomagały kierowcom dobrze prowadzić samochody, żeby byli oni mądrzy i roztropni. Kapłani wspierają działania profilaktyczne policji, bo chcą by kierowcy byli trzeźwi. Przeraża nas to, że w katolickiej Polsce tylu nietrzeźwych kierowców siada za kierownicę - mówi Doba.pl ks. prałat Edward Dzik, proboszcz parafii św. Antoniego w Pieszycach dodając że: w związku z tygodniem św. Krzysztofa, który odbywa  się w dniach 22-29 lipca, do użytkowników pojazdów kierowany jest apel o wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu. Kierowcy podczas poświęcenia pojazdów mogą złożyć ofiarę na ten cel.

Krzysztof jest jednym z najbardziej popularnych świętych czczonych w Kościele zarówno wschodnim, jak i zachodnim. Pochodził prawdopodobnie z Azji Mniejszej, gdzie poniósł śmierć męczeńską ok. 250 r., podczas prześladowania chrześcijan za panowania cesarza Decjusza. Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co "niosący Chrystusa".

Św. Krzysztof niemal od samego początku był patronem wszelkich zawodów związanych z transportem i podróżami. Jest patronem Ameryki i Wilna; siedzib ludzkich i grodów oraz chrześcijańskiej młodzieży, kierowców, farbiarzy, flisaków, introligatorów, modniarek, marynarzy, pielgrzymów, podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy. Orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. W czasach współczesnych jest powszechnie czczony jako patron kierowców i podróżujących.

Foto: Doba.pl

Święcenie pojazdów w parafii św. Antoniego w Pieszycach odbyło się w niedzielę 22 lipca 2018 r.

 
wczoraj, 22 godz temu
piątek, 17.8.2018 11:32
piątek, 17.8.2018 11:30
1
piątek, 17.8.2018 11:29
piątek, 17.8.2018 08:25
3
czwartek, 16.8.2018 20:42
9
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
DYWANY WYKŁADZINY
DYWANY WYKŁADZINY
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Tomograf3D
Tomograf3D
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Miral
Miral
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny