komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

wtorek, 23 kwietnia 2019

Jerzego, Wojciecha

Świdnicki Przegląd Muzyczny: 9 zespołów na żywo i on-line

poniedziałek, 11.2.2019 15:12 , komentarze: 0 , odsłony: 633
kategorie artykułu:

Różne odmiany rocka i metalu oraz funk i country będzie można usłyszeć w ramach nadchodzącego przeglądu Truskawka. Tegoroczna edycja to nie tylko koncerty, ale również premiery audio i wideo. Wśród wykonawców zespoły ze Świdnicy, Świebodzic i Strzegomia!

Poznaliśmy terminy i skład 3 koncertów tworzących Świdnicki Przegląd Muzyczny. Do udziału zostały zaproszone aktualnie najaktywniejsze zespoły z powiatu świdnickiego, które w marcu i kwietniu zaprezentują się na żywo w Klubie Bolko:

30 marca
Plethora [metal] + Dead Again [thrash metal ] + Disorder [death metal]
https://www.sok.com.pl/truskawka-1-przeglad/

6 kwietnia
Johnny Trzy Palce [alt country] + Toxide [hard rock] + Iluminator [funk]
https://www.sok.com.pl/truskawka-2-przeglad/

13 kwietnia
Collision [death metal] + The Shapeless One [hard/heavy] +  Mindless [grunge]
https://www.sok.com.pl/truskawka-3-przeglad/

Już wkrótce, zanim nadejdzie koncertowy maraton, Świdnicki Ośrodek Kultury udostępni składankę 27 utworów nagranych przez wszystkie uczestniczące zespoły. Nagrania były realizowane “na setkę” w sali teatralnej ŚOK od października do stycznia. Oprócz streamingu audio, dostępne będą również teledyski i zdjęcia dokumentujące przedsięwzięcie.

Poniżej prezentujemy krótkie informacje na temat wszystkich zespołów biorących udział w Świdnickim Przeglądzie Muzycznym Truskawka (wg kolejności nagrań):

Johnny Trzy Palce (alt country)
Zwyciężyli na Truskawce 2012 a parę lat później wydali płytę “Wszystko będzie dobrze” (2015). I chyba tak jest! Mimo dosadnych tekstów (a może dzięki nim?) potrafią porwać publiczność do tańca, co owocuje zaproszeniami na wiele wydarzeń w całej Polsce.

Plethora (metal)
Powstali w 2013 roku i od tamtej pory są jednym z najczęściej koncertujących świdnickich zespołów. Występowali w wielu miastach Polski oraz na kilku edycjach przeglądu Truskawka i podczas WOŚP oraz Rock Przeciw AIDS. W 2017 roku wydali debiutancki album “Age of Changes”.

Toxide (hard rock)
Zespół powstał w zeszłym roku z inicjatywy Radka i Artura, którzy wcześniej zasilali m.in. Pornos Karabinos. Premierowy koncert zagrali w roli supportu Dr Misio a kolejny podczas WOŚP. Aktualnie skład uzupełnia wokalistka Aneta a basista jest poszukiwany!

The Shapeless One (hard rock)
Wspólne uwielbienie do Black Sabbath ruszyło ich do działania i od połowy 2016 roku zaczęli szlifować kawałki swojego ulubionego bandu. W Klubie Bolko występowali tylko raz, za to w roli supportu Huntera. Poza tym, to drugi tegoroczny zespół ze Świebodzic!

Iluminator (funk)
Wśród lokalnych zespołów rockowych i metalowych ta funkowa brygada do prawdziwy rodzynek. Ich brzmienie jest wypadkową odmiennych gustów wszystkich członków zespołu. Jak każdy, zaczynali od grania coverów a teraz prezentują autorski materiał.

Collision (death metal)
10 lat temu wydali pierwsze demówki i zaliczyli występ na Truskawce! Później był album “We Are Dust in the Centre of Existence” (2012) a nadchodzące nagrania z “setki” w teatrze być może wywołają jego następcę? Ostatni koncert w Klubie Bolko zagrali w styczniu 2018.

Dead Again (thrash metal)
Jako Angry Again grali na Truskawce już kilka razy. Z nową nazwą i odświeżonym składem przybędą zaprezentować premierowo materiał, który jeszcze w tym roku usłyszycie w wersji studyjnej. W składzie sami dawni sąsiedzi z Osiedla Piasta w Świebodzicach ;)

Disorder (death metal)
Reprezentanci Strzegomia wznawiają swoją działalność muzyczną! Występowali na Truskawce już kilka lat temu a w 2014 roku wydali płytę “Pure Hatred”, pełną old-schoolowych, death metalowych kawałków. Teraz kontynuują swoją batalię przy wsparciu członków Collision.

Mindless (grunge)
Najnowszy i najmłodszy zespół na świdnickiej scenie muzycznej! Ich premierowe kawałki usłyszycie już wkrótce on-line i podczas koncertów. Jeśli lubicie surowe brzmienie i kapele które gustują we flanelowych koszulach to znajdziecie tutaj coś dla siebie.

Organizatorem Truskawki jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 22.4.2019 11:00
poniedziałek, 22.4.2019 11:00
10
poniedziałek, 22.4.2019 05:00
3
sobota, 20.4.2019 07:00
27
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
www.kasprowiczauto.pl
www.kasprowiczauto.pl
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Restauracja RETRO
Restauracja RETRO
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Katrin salon kosmetyczny
Katrin salon kosmetyczny
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Tomograf3D
Tomograf3D