ŚWATŁOCIENIE- połączenie koncertu z wystawą szklanej biżuterii oraz fotografii

poniedziałek, 16.5.2022 16:00 874 0

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wydarzenie wielozmysłowe ŚWATŁOCIENIE- połączenie koncertu z wystawą szklanej biżuterii oraz fotografii.

Jest to kolejne przedsięwzięcie zainicjowane przez projektantkę Katarzynę Gemborys oraz śpiewaczkę Hannę Błachutę. Tym razem motywem przewodnim stał się barok i charakterystyczne dla niego kontrasty światła i cienia.

Odległa w czasie, a zarazem zaskakująco bliska pod względem emocjonalności muzyka tej epoki posłużyła jako inspiracja do stworzenia szklanej biżuterii, ta natomiast stała się pretekstem do stworzenia cyklu fotografii.

Projekt ŚWATŁOCIENIE tworzą:  zespół Celloice ( w składzie Hanna Błachuta sopran i Kinga Chudzikowska wiolonczela) z towarzyszeniem profesor Magdaleny Blum na fortepianie, Katarzyna Gemborys biżuteria szklana oraz Emila Majdra fotografia.

W programie znajdą się utwory jednego z najwybitniejszych kompozytorów baroku G.F. Handla oraz mistrzów włoskich takich jak C. Moteverdi, M. Bononcini, F. Provenzale czy D. Gabrielli, który był również wirtuozem wiolonczeli.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)