komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM
LOTTO

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

Strajk nauczycieli rozpoczęty!

poniedziałek, 8.4.2019 08:00 , komentarze: 413 , odsłony: 30131
kategorie artykułu:

Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ. Zgodnie z zapowiedzią 8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli! To największy protest środowiska nauczycielskiego od 1993 r. Protest będzie trwał do odwołania i być może zbiegnie się z egzaminami gimnazjalnymi, testami ósmoklasistów a nawet, o ile, nie dojdzie w najbliższym czasie do porozumienia, z maturami.

Gminy powiatu dzierżoniowskiego zebrały informacje o zamkniętych placówkach oświatowych i liczbie dzieci, które wymagają opieki.

SZCZEGÓŁY PONIŻEJ:

SZKOŁY POWIATOWE

Spośród 10 szkół powiatowych w strajku uczestniczy 9. Do protestu przystąpiło w sumie 136 nauczycieli, a gotowość do pracy zgłosiło 29, którzy pod opieką mają 71 uczniów – tak sytuacja wyglądała o godz. 9.00, a zapoznał się z nią osobiście starosta Grzegorz Kosowski.

W akcji strajkowej biorą udział wszystkie szkoły średnie, a więc I i II Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie, Zespoły Szkół nr 1, nr 2 i nr 3 w Dzierżoniowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, a także Zespół Szkół w Pieszycach.

Natomiast spośród dwóch ośrodków szkolno-wychowawczych protest trwa tylko w Dzierżoniowie, a ośrodek w Piławie Górnej nie strajkuje.

- Zdecydowana większość nauczycieli strajkuje, a młodzież została w domu. Zdarzają się jednak przypadki, że nauczyciele gotowi do pracy umówili się z uczniami na powtórkę materiału do matury – relacjonuje starosta Grzegorz Kosowski, który osobiście odwiedził kilka szkół. – W szkołach obecnie jest spokojnie, dyrektorzy nie zgłaszają problemów, ale monitorujemy sytuację na bieżąco. Mamy nadzieję, że strajk nie potrwa długo, ale gdyby przeciągnął się do egzaminów gimnazjalnych, jesteśmy do nich przygotowani.

GMINA ŁAGIEWNIKI

Informuję iż na terenie Gminy Łagiewniki 3 placówki uczestniczą w strajku:

-        Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Olesznej,

-        Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach,

-        Przedszkole Publiczne „Na Akacjowym Wzgórzu” w Łagiewnikach,


Żadna placówka nie została zamknięta, we wszystkich placówkach zapewniona jest opieka nad dziećmi.

-    Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Olesznej – 12 dzieci pod opieką,

-    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach – 4 dzieci pod opieką,

-        Przedszkole Publiczne „Na Akacjowym Wzgórzu” w Łagiewnikach – 9 dzieci pod opieką.

W Szkole Podstawowej im. Adam Mickiewicza w Jaźwinie zajęcia odbywają się bez zakłóceń.  

               Z wyrazami szacunku,  
                      Anna Gaweł

Inspektor ds. Oświaty i Polityki Społecznej
            Urząd Gminy Łagiewniki

BIELAWA

W ogólnopolskim proteście biorą udział wszystkie placówki publiczne prowadzone przez miasto, a uczniom którzy przyszli dziś do szkoły została zapewniona opieka. W placówkach opiekę pełnią dyrektorzy i wicedyrektorzy.

Frekwencja w szkołach i przedszkolach w dniu 8 kwietnia 2019 r.

Przedszkole Publiczne nr 3 – 2dzieci

Przedszkole Publiczne nr 4 – 1 dzieci

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Gimnazjum -1 uczeń

Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Juliana Tuwima z Oddziałami Gimnazjum – 15 uczniów

Szkoła Podstawowa nr 10 Z Oddziałami Sportowymi i Oddziałami Gimnazjum – 11 uczniów

dyrektor Miejskiego Zarządu Placówek Oświaty

                 Ewa Kowalik

GMINA PIŁAWA GÓRNA

W Piławie Górnej do strajku przystąpiła Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Przedszkole Publiczne „Tęczowa Kraina” pracuje bez zmian. Uczniowie mają zapewnioną opiekę od godziny 7:45 do 16:00. Do piątku rodzice zgłosili troje dzieci do opieki. Dziś do szkoły przyszło pięcioro uczniów. O sytuacji w placówce rodzice są informowani na bieżąco poprzez e-dziennik.  

GMINA PIESZYCE

Strajk nauczycieli trwa we wszystkich placówkach publicznych w gminie Pieszyce.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach:
do strajku na chwilę obecną  przystąpili wszyscy nauczyciele. Do strajku nie przystąpili pracownicy administracji i obsługi. Do dyspozycji Dyrektora jest wicedyrektor, ksiądz,  siostra i katechetka. Na świetlicy przebywa 5 dzieci. Zajęcia opiekuńcze są zorganizowane dla rodziców pracujących w godzinach od 7.00 do 15.30. Dowóz do placówki dla dzieci dojeżdżających  jest zapewniony.

Przedszkole Publiczne Nr 2 w Pieszycach: wszyscy nauczyciele oraz pracownicy administracyjno-obsługowi oprócz kucharki gotującej dla żłobka. Grupy żłobkowe funkcjonują bez zmian. Przedszkole może zapewnić zajęcia opiekuńcze dla 1 grupy 25 dzieci, którymi ma się zająć Dyrektor placówki. Na chwilę obecną rodzice przyprowadzili 12 dzieci.

Dodatkowo dzieci z klas I – III uczestniczą w zajęciach opieki świetlicowej w świetlicy „Tęcza” działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pieszycach od godziny 7.30 do 15.30. Na zajęcia rodzice przyprowadzili 15 dzieci.

Uczniowie klas IV-VIII będą mogli uczestniczyć w zajęciach w Pieszyckim Centrum Kultury w godzinach od 9.00 do 16.00.

Dodatkowo nasi uczniowie mogą brać udział w zajęciach oferowanych przez Filię MBP-CK w Rościszowie w godzinach od 10.00 do 17.00.

W Urzędzie Miasta i Gminy w Pieszycach działa sztab kryzysowy, który stara się reagować na bieżące potrzeby.

GMINA WIEJSKA DZIERŻONIÓW

Placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest gmina Dzierżoniów, z wyjątkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach, biorą udział w ogólnopolskim strajku nauczycieli. Protest rozpoczął się w poniedziałek 8 kwietnia.

Uczniowie, którzy dzisiaj przyszli do szkoły lub przedszkola mają zapewnioną opiekę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Trudniejsze pod względem organizacyjnym może być przeprowadzenie egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty.

Frekwencja w szkołach i w przedszkolach publicznych, dane z godziny 10.00:

- Gimnazjum Gminne im. Ks. Jana Melca w Dzierżoniowie – żaden uczeń nie przyszedł do szkoły,

- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Piławie Dolnej- 6 dzieci w przedszkolu, 0 uczniów w szkole,

- Gminne Przedszkole Publiczne w Dobrocinie - 10 dzieci,

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie - 2 dzieci w oddziale przedszkolnym, 2 uczniów w szkole,

- Oddział Przedszkolny w Uciechowie - 6 dzieci,

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku - 7 dzieci w przedszkolu, 3 uczniów w szkole.

Rodziców uczniów i przedszkolaków prosimy, by na bieżąco byli w kontakcie z dyrekcją placówek.

O zmieniającej się sytuacji będziemy informować na stronie internetowej gminy.

DZIERŻONIÓW

W Dzierżoniowie działa sztab kryzysowy, zajmujący się koordynacją wszelkich działań związanych z trwającym strajkiem. W ogólnopolskim proteście biorą udział wszystkie placówki publiczne prowadzone przez miasto, a uczniom, którzy przyszli dziś do szkoły została zapewniona opieka. Tak będzie również w kolejnych dniach.

Frekwencja w szkołach i w przedszkolach publicznych, dane z godziny 8.00:

  • Przedszkole Publiczne nr 1 – 8 dzieci, 2 opiekunów
  • Przedszkole Publiczne nr 2 – 2 dzieci, 2 opiekunów
  • Przedszkole Publiczne nr 7 – 15 dzieci, 2 opiekunów
  • Szkoła Podstawowa nr 1 – 4 uczniów, 1 opiekun
    Szkoła Podstawowa nr 3 – 4 uczniów, 1 opiekun
  • Szkoła Podstawowa nr 5 – 9 uczniów, 4 opiekunów
  • Szkoła Podstawowa nr – 1 uczeń, 3 opiekunów

W każdej placówce są także dyrektorzy szkoły i ich zastępcy.

W Dzierżoniowie mamy także Niepubliczną Szkołę Podstawową Sióstr Salezjanek i Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka. Oraz sześć niepublicznych przedszkoli:

  • Przedszkole Niepubliczne nr 3 „Pod Topolą”Przedszkole Niepubliczne nr 4
  • Przedszkole Niepubliczne „Słoneczna Piątka”
  • Niepubliczne Przedszkole Promujące Zdrowie „Szóstka”
  • Przedszkole Językowe Europejska Akademia Dziecka
  • Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek

          Rafał Pilśniak
rzecznik prasowy UM Dzierżoniów

NIEMCZA

Przedszkole Publiczne w Niemczy pracuje bez zmian. Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy przyłączyli się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W dniu dzisiejszym, do szkoły nie zgłosił się żaden uczeń. Przez okres strajku Gmina Niemcza zapewniła możliwość udziału uczniów w zajęciach alternatywnych zorganizowanych przez gminne instytucje kultury (Miejską i Gminą Bibliotekę Publiczną w Niemczy oraz Niemczański Ośrodek Kultury w Niemczy) w godzinach od 8.00 do 16.00.

                                     Z poważaniem
                                  Agnieszka Borowska
Inspektor ds. Obsługi Rady Miejskiej/Zastępca Kierownika USC/Oświata

Strajk - WAŻNE INFORMACJE: (kliknij w miasto):

* Bielawa

* Dzierżoniów

* Gmina wiejska Dzierżoniów

* Niemcza , Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Niemczy o strajku nauczycieli

* Łagiewniki

* Pieszyce

* Piława Górna

Foto z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie (os. Włókniarz).

 

Wasze komentarze

dla myslacych inaczej z PO informuje ze rok szkolny trwa...
wtorek, 09.04.2019 09:28 autor: wikary
nie wiedzialem o tym
wtorek, 09.04.2019 10:24 autor: piszyczanin
Gonić nierobów z ZNP
wtorek, 09.04.2019 11:37 autor: autor
Sam sie goń
wtorek, 09.04.2019 12:39 autor:
Nie obwiniajcie PIS to żaden hejt , takie jest po...
czwartek, 11.04.2019 22:01 autor: RODZIC.
Uwaga !
wtorek, 09.04.2019 17:29 autor:
Jestem ZA ! jak sie nie podoba to na...
wtorek, 09.04.2019 16:34 autor: tak tak
Do "marketa" Biedny człowieczku.
wtorek, 09.04.2019 22:03 autor: autor
Nie kłam ja biorę 5000 zł. I co?
wtorek, 09.04.2019 22:01 autor: autor
PiSlica...
poniedziałek, 08.04.2019 13:48 autor:
Nieroby do Amazona Będziecie Szanować Pracę
wtorek, 09.04.2019 07:58 autor: komuch
Oj, przydałoby się im...
wtorek, 09.04.2019 17:30 autor:
Nic dodać nic ująć
wtorek, 09.04.2019 10:57 autor:
kto wygra? kto przegra? jak nie będzie egzaminu ...
wtorek, 09.04.2019 08:07 autor: perspektywa gimnazjalisty
dokładnie
wtorek, 09.04.2019 09:08 autor:
Komuna w szkołach twardo siedzi..
wtorek, 09.04.2019 10:37 autor: Ali
ZALEWSKA SUPER MINISTER !!!!!
wtorek, 09.04.2019 10:54 autor: Nauczycielka z Dzirżoniowa
Zadnych pozytywnych opinii . Jak was widzą tak piszą
wtorek, 09.04.2019 14:31 autor: kkk
ŻADEN UCZITIEL RELIGII NIE STRAJKUJE!DZIWNE.
poniedziałek, 08.04.2019 15:36 autor:
czyli nie wszyscy nauczyciele to malkontenci
poniedziałek, 08.04.2019 15:46 autor:
brać przykład z katechetów
poniedziałek, 08.04.2019 16:13 autor:
i zostac pedofilem?":)
poniedziałek, 08.04.2019 16:35 autor:
O Trynkiewiczu piszesz? Należał do ZNP. Jakby go nie przymknęli,...
poniedziałek, 08.04.2019 16:49 autor: Znaj miarę
Wyborcy PIS to patologia i ciemnota,dla nich musi być kasa.
poniedziałek, 08.04.2019 17:03 autor:
racja
poniedziałek, 08.04.2019 22:43 autor:
katecheci nie mogą strajkować
poniedziałek, 08.04.2019 17:55 autor:
Krowy,na krowę daje Kaczyński 500,na wieprza tylko 100.
poniedziałek, 08.04.2019 18:11 autor:
dobry pomysł,4 krowy 2 koła extra,na boisku mogą paść
poniedziałek, 08.04.2019 19:26 autor:
i to jest rozwiązanie problemu
poniedziałek, 08.04.2019 20:46 autor:
ha,ha
wtorek, 09.04.2019 06:00 autor:
Na 3 zmiany ich zagonić do roboty to wtedy zobaczą...
poniedziałek, 08.04.2019 10:35 autor:
Nie dowiesz sie, bo on nie dostaje najnizszej krajowej za...
poniedziałek, 08.04.2019 12:03 autor:
Ktos, pewnie jakis Rachon, wmowil ci, ze jestes głownym platnikiem,...
poniedziałek, 08.04.2019 14:10 autor: obiektywna
Hahaha Te liczby to sobie z palca wyssałaś. Mam 6...
poniedziałek, 08.04.2019 14:25 autor:
Twoje skladki emerytalne i zdrowotne nie ida na wynagrodzenia dla...
poniedziałek, 08.04.2019 15:40 autor: obiektywna
Już ja dobrze wiem z jakiego worka i za jaką...
poniedziałek, 08.04.2019 19:30 autor:
Holecka ci podpowiedziala, czy Ziemkiewicz? Gdyby nie uszy, to smialabym...
poniedziałek, 08.04.2019 21:51 autor: obiektywna
w punkt
wtorek, 09.04.2019 12:45 autor:
Lałbym jeszcze ich gumą
poniedziałek, 08.04.2019 17:34 autor: Robert
Ale wyobraźnia pisszalała ,ech ty okrutnika!
poniedziałek, 08.04.2019 22:01 autor: Platon
A czarne ubranko z lateksu też?
poniedziałek, 08.04.2019 22:04 autor: Nina
Jak im tak zle to dać wszystkim wypowiedzenia do łapy,a...
poniedziałek, 08.04.2019 21:38 autor: magister-inzynier
Te inżynier nie łam się!
poniedziałek, 08.04.2019 22:42 autor: Mgr
Taki inżynier jak z koziej d.....trąba;)
poniedziałek, 08.04.2019 22:43 autor: Koza
A czemu na Doba.pl nie było ani słowa o proteście...
poniedziałek, 08.04.2019 09:14 autor: ...
Ptasia grypa zaatakowała psy.
poniedziałek, 08.04.2019 11:48 autor:
DOBA CHOWA GLOWE W PIASEK- JEST STRONNICZA NIE WIDZISZ TEGO
poniedziałek, 08.04.2019 11:16 autor:
policjanci wnoszą kasę do budżetu, a nauczyciele???
poniedziałek, 08.04.2019 11:35 autor: rolnik
Nie pisz bzdur. Jak się starają? Biorąc roczne urlopy na...
poniedziałek, 08.04.2019 12:02 autor: Xxx
Bo to oni jedyni tracą zdrowie w pracy? Nie no...
poniedziałek, 08.04.2019 13:24 autor:
dobrze powiedziane sa rozne zawody od 12 h po 10...
poniedziałek, 08.04.2019 13:31 autor:
He,he bierzmy się za boki -obiboki ,obiboki ,tralalala,ble,ble .
poniedziałek, 08.04.2019 23:01 autor: Ble
Doucz się tylko 10 lat i już.;)
poniedziałek, 08.04.2019 23:56 autor: Uczitel
w sp 4 to samo wiecznie ich nie ma ,...
poniedziałek, 08.04.2019 13:29 autor: młoda
Jeśli twoje dziecko uczyło się przez cały czas to dwa...
poniedziałek, 08.04.2019 14:12 autor:
Gdyby nie korki to oceny w szkołach by byly MIERNE.
wtorek, 09.04.2019 00:52 autor: XXL
Jeśli uczyły się tyle lat to są przygotowane.
poniedziałek, 08.04.2019 11:02 autor:
Tak, nauczyciele to: nieroby , obiboki, to grupa roszczeniowa nie...
poniedziałek, 08.04.2019 12:23 autor: autor
A czy masz dzieci w wieku szkolnym?, bo ja mam....
poniedziałek, 08.04.2019 13:12 autor: autor
Naprawdę?Co ty gadasz?No nie?
poniedziałek, 08.04.2019 22:23 autor: Bełkot
I znów niekonsekwencja. Jak to w końcu jest , grzeją...
poniedziałek, 08.04.2019 14:00 autor:
Komuś przegrzało mózg!
poniedziałek, 08.04.2019 22:25 autor: Brednie
Widać, że kamieniami w szkołę rzucałeś.
poniedziałek, 08.04.2019 18:02 autor:
Uwaga hejter!
poniedziałek, 08.04.2019 22:34 autor: Hniek
Dobry rzemieślnik zawsze w cenie!:)
poniedziałek, 08.04.2019 23:16 autor: Jaś
Dobry rzemieślnik nie musi strajkować.
wtorek, 09.04.2019 09:26 autor: autor
Chyba to napisał tępy i arogancki nauczyciel.
wtorek, 09.04.2019 09:21 autor: autor
Tępakiem zostaje ten, kto ma lewusów za nauczycieli.
wtorek, 09.04.2019 00:46 autor: Borys
Tępotę dziedziczy się po rodzicach
wtorek, 09.04.2019 08:13 autor:
Nauczyciele żyją. Jak paniska uczą tylko. 5 godzin jak...
poniedziałek, 08.04.2019 23:21 autor: Rodzic niezadowolony
A jak żyją paniska,bo nie wiem?
poniedziałek, 08.04.2019 23:24 autor: Nauczyciel
Ty jesteś posłem to wiesz jak. Żyje szlachta
poniedziałek, 08.04.2019 23:39 autor: Senator
Ty widać życia nie znasz. Nie masz pojecia ile osob...
poniedziałek, 08.04.2019 14:58 autor:
100%, BRAWO!!!
poniedziałek, 08.04.2019 15:41 autor: autor
Do roboty obiboki! A jak nie, to na strefę na...
poniedziałek, 08.04.2019 14:31 autor:
Trele morele ,nudy intelektualne.:(
poniedziałek, 08.04.2019 23:19 autor: Ido
trzeba się było uczyć, półgłówku
poniedziałek, 08.04.2019 14:33 autor:
Trochę kultury ,proszę:)
poniedziałek, 08.04.2019 23:29 autor: Pol
rób kanapki na nocną zmianę kmiocie
poniedziałek, 08.04.2019 14:41 autor:
A może Ty CHOĆ raz zajrzałbyś do słownika.
poniedziałek, 08.04.2019 23:16 autor:
Podnieta z tym strajkiem. Co maja zrobić rodzice z dziećmi...
poniedziałek, 08.04.2019 12:09 autor: Ten strajk to żart
Szkoła bez nauczyciela sobie poradzi bo i tak większość czasu...
poniedziałek, 08.04.2019 17:22 autor: Ten strajk to żart
Gdyby głupota umiała latać to byś się unosiła.
poniedziałek, 08.04.2019 23:13 autor: Ptak
W Warszawie pracownicy Ministerstwa Edukacji przychodzili dziś do pracy z...
poniedziałek, 08.04.2019 15:19 autor: z Dzierżoniowa
Nieroby 18 godzin tygodniowo Gdze tak jest na świecie Nic...
poniedziałek, 08.04.2019 16:22 autor:
Nigdzie tak nie ma. Czesto słyszymy argumenty że, nauczyciele w...
poniedziałek, 08.04.2019 20:57 autor: autor
Panie wybacz im ,bo nie wiedzą co plotą.Amen
poniedziałek, 08.04.2019 21:00 autor: Ala
Panie wybacz im, bo są pazernymi nierobami i nie wiedzą...
poniedziałek, 08.04.2019 22:01 autor: Rodzic
A jak ktoś jest niewierzący to też grzech,czy nie,bo już...
poniedziałek, 08.04.2019 22:07 autor: Bogobojny
Ej ,chyba mijasz się z prawdą?
poniedziałek, 08.04.2019 23:26 autor: Leo
Nieroby - właściwie po ci nauczyciele ?Kto to widział pracować...
poniedziałek, 08.04.2019 22:11 autor: Arystoteles
A może odwrotnie -zapłać,a potem wymagaj.
poniedziałek, 08.04.2019 21:02 autor: Ala
Broniarz na Prezydenta , Nauczycieli do Brukseli tam jest kasa...
poniedziałek, 08.04.2019 19:52 autor: wyborca
Trzy Beatki narozrabiały, do Brukseli pojechały:)
poniedziałek, 08.04.2019 23:11 autor: Betka
Dzisiaj jak co dzień wysłałem moje dzieci do szkoły, ale...
poniedziałek, 08.04.2019 13:43 autor: z
Kurna ,kupuję słowo podżegacze ,ale inteligentne.:)
poniedziałek, 08.04.2019 23:07 autor: Pan
Taaaak tylko PiS nam kraj rozwali. Prawda prawda
poniedziałek, 08.04.2019 18:38 autor:
Brawo! Tak samo uważam. A jak będą wybory trzeba się...
poniedziałek, 08.04.2019 14:07 autor:
Brawo, ja też swoim dzieciom w dni wolne do szkoły...
poniedziałek, 08.04.2019 15:25 autor: autor
Popieram słuszne stanowisko,jak sie nie wie,dla kogo sie pracuje,trzeba sie...
poniedziałek, 08.04.2019 15:59 autor: Świadek sodomy oświatowej
Halo tu gomora,nie potrafię żyć bez sodomy.;)
poniedziałek, 08.04.2019 23:09 autor: Gomora
Za łeb darmo darmozjadów i na taśmę na 8 godz
poniedziałek, 08.04.2019 12:36 autor: 4 544
Komunistyczni nauczyciele domagają się podniesienia podatków aby były pieniądze na...
poniedziałek, 08.04.2019 13:01 autor: Bronek Obrońca Nauczycieli
Nie widzisz jak są trwonione teraz twoje i moje podatki?
poniedziałek, 08.04.2019 13:06 autor:
Jestem za tym aby obniżono im pensje.Zdecydowanie za dużo taxuja.A...
poniedziałek, 08.04.2019 13:05 autor: Nadrzędny.
Sytuacja jest identyczna jak z lekarzami. Nie lecza w szpitalach...
poniedziałek, 08.04.2019 14:06 autor: ahp
Żadna łaska do puki biorą za to pieniądze. A ja...
poniedziałek, 08.04.2019 14:23 autor: guxi
Dopóki - zajrzeć do słownika ortograficznego.
poniedziałek, 08.04.2019 22:51 autor: Orto
zapłać księgarzowi za słownik ortograficzny
poniedziałek, 08.04.2019 15:33 autor:
Ale raban z nauczycielami na tych wioskach typu Dzierżoniów, Bielawa...
poniedziałek, 08.04.2019 13:23 autor: Wielkomiejski Pan
Koziobrody Górne
poniedziałek, 08.04.2019 17:58 autor: Mieszkaniec Dzierżoniowa
Plebs skacze sobie do oczu , a politykierzy zacierają ręce.
poniedziałek, 08.04.2019 13:37 autor: konstytucja POnad wszystko
Przyjechały gorole na ślask na kole
poniedziałek, 08.04.2019 13:42 autor:
Parę faktów : 2008 - 2014 : zlikwidowano ponad 1400...
poniedziałek, 08.04.2019 14:35 autor: Broniarz Was roluje.
Nie 35 tylko 47 tys, i to właśnie w wyniku...
poniedziałek, 08.04.2019 15:16 autor: Broniarz Was roluje.
Niech się wezma do roboty jak każdy Polak 40 godz...
poniedziałek, 08.04.2019 15:37 autor:
Marny wątek - trzeba jeszcze pochodzić do szkoły ,są luki...
poniedziałek, 08.04.2019 22:48 autor: Los
Nic tym zachłannym leniom się nie należy! Już i tak...
poniedziałek, 08.04.2019 18:02 autor:
oj ludzie ludzie żal mi was... teraz wychodzą wagary
poniedziałek, 08.04.2019 21:34 autor:
NAUCZYCIE. WSTYD, HANBA NIE CHCE MI SIE NAWET O WAS...
poniedziałek, 08.04.2019 20:37 autor:
Boimy się wilka złego!
poniedziałek, 08.04.2019 20:40 autor: Maria
A mój szacunek stracili, to jest gra polityczna naszymi dziećmi.
poniedziałek, 08.04.2019 20:45 autor: autor
Nie powtarzaj głupot usłyszanych w tv, to nie ma nic...
poniedziałek, 08.04.2019 20:51 autor: Ja
Kaczka - ludzki pan!
poniedziałek, 08.04.2019 22:36 autor: Śmiech
Ochłapy rzucili!
poniedziałek, 08.04.2019 22:39 autor: Rudy rydz
OJ, OJ ,OJ NIE PODNIECAJ SIĘ TAK, BO UDARU DOSTANIESZ!
poniedziałek, 08.04.2019 22:01 autor:
Czy w czasie strajku nauczyciele będą dawać korepetycje?
poniedziałek, 08.04.2019 16:07 autor:
Mają fach w ręce to dają. Na ból tyłka polecam...
poniedziałek, 08.04.2019 22:35 autor:
Ja nie wiem skąd Pan Starosta ma takie dane ale...
poniedziałek, 08.04.2019 15:27 autor:
Nauczyciele to nieroby do roboty 3 godziny dziennie, kpina
poniedziałek, 08.04.2019 15:38 autor:
Prawda
poniedziałek, 08.04.2019 16:27 autor:
Ja to powiem tylko tak: moim zdaniem jeśli nauczyciele uważają,...
poniedziałek, 08.04.2019 18:44 autor: A...
Wielka mi to praca 16 H w tygodniku pracują i...
poniedziałek, 08.04.2019 18:49 autor: Do bani !
= PiS
poniedziałek, 08.04.2019 22:32 autor:
Do amazona z nimi tam poznaja co to praca nie...
poniedziałek, 08.04.2019 15:46 autor:
Zakuć w kajdany i pod pręgież,a niech mająca za swoje.Uczyć...
poniedziałek, 08.04.2019 21:18 autor: Żart
Nauczyciele do Amazona ,uczniowie na drzewa .Wracajmy do jaskiń!
poniedziałek, 08.04.2019 21:29 autor: Neandertalczyk
Do Amazona i przez 10 godzin bez przerwy, jedzenia i...
poniedziałek, 08.04.2019 17:32 autor: Robert
A pewnie ,a co tam ,a moja racja jest mojsza!Nie?
poniedziałek, 08.04.2019 21:23 autor: Hania
UWAGA !!! Tutaj działa płatny pisowski hejter !!!
poniedziałek, 08.04.2019 20:52 autor:
UWAGA !
poniedziałek, 08.04.2019 21:18 autor:
UWAGA !!!
poniedziałek, 08.04.2019 21:45 autor:
A ty czyim hejterem jesteś?
poniedziałek, 08.04.2019 21:54 autor: autor
Chyba rodzic nauczyciela.
poniedziałek, 08.04.2019 20:58 autor: Matka nauczyciela
a kto im karze ? na strefe zarobią wiecej ...
poniedziałek, 08.04.2019 16:48 autor: ociu ojciu
No tak po co się uczyć?
poniedziałek, 08.04.2019 20:58 autor: Lena
każdy z nas ja wykonuje nie ma lekkiej pracy ,...
poniedziałek, 08.04.2019 16:58 autor:
Za 18 godzin tylko 6100 zł , wakacje 2...
poniedziałek, 08.04.2019 20:02 autor: nauczyciel śpiewu i tańca
Kwota - marzenie.
poniedziałek, 08.04.2019 20:21 autor: Sas
Zostań nauczycielem. Nie potrafisz ?
poniedziałek, 08.04.2019 20:35 autor:
Ty na pewno nic nie potrafisz,więc zostałeś !!!
poniedziałek, 08.04.2019 20:50 autor:
JESZCZE MAJA 38 DNI URLOPU SOBOTY I MIEDZY SWIETAMI WOLNE
poniedziałek, 08.04.2019 20:32 autor:
Proszę wprowadzić czesne w szkołach i po problemie. Chcesz się...
poniedziałek, 08.04.2019 20:06 autor: BISNESMEN
...
poniedziałek, 08.04.2019 20:29 autor:
Hahaha ale beka hahaha buuuu buuuu
poniedziałek, 08.04.2019 20:42 autor:
wam kury szczać prowadzać, anie dzieci uczyć
poniedziałek, 08.04.2019 20:44 autor: xxx
pardon 90%
poniedziałek, 08.04.2019 16:50 autor:
W pełni popieram w dupach im się poprzewracalo
poniedziałek, 08.04.2019 19:09 autor: Stasiek
Oni tak kurczowo trzymają się stołków, bo do żadnej innej...
poniedziałek, 08.04.2019 20:11 autor: autor
Zdarta płyta.Może jakiś bardziej oryginalny wywód.
poniedziałek, 08.04.2019 20:18 autor: Antek
To nie jest zdarta płyta, tylko prawda która w oczy...
poniedziałek, 08.04.2019 20:43 autor: autor
Z tym wykształceniem to łgarstwo - cytuję Kmicica z „Potopu”.
poniedziałek, 08.04.2019 20:48 autor: Kmicic
A jednak zdarta płyta - szkoda.
poniedziałek, 08.04.2019 20:50 autor:
Cóż za inteligentny elaborat.Coś tam zada? To mówi wszystko o...
poniedziałek, 08.04.2019 20:15 autor: Nonsens
Brawo popieram ! nic ujac nic dodac ! Jak sie...
poniedziałek, 08.04.2019 16:53 autor: Marudy
Większych bzdur nie czytałam- współczuć autorce niewiedzy,
poniedziałek, 08.04.2019 17:11 autor: Dialog
Poza tym jak komuś się pensja nie podoba to terroryzuje...
poniedziałek, 08.04.2019 18:29 autor:
Chyba twój wywód jest alogiczny,bo wzięli swoje sprawy w swoje...
poniedziałek, 08.04.2019 20:54 autor: Jacek
Dziadostwo 18 godz w tygodniu wakacje ferie tyle wolnego a...
poniedziałek, 08.04.2019 16:05 autor:
1000 % Racja ! dorobic na lewo to im...
poniedziałek, 08.04.2019 16:31 autor: NIeroby minimum bym nie dala
Jezeli to Taka lekka praca to moze Sami na studia...
poniedziałek, 08.04.2019 16:41 autor:
NIECH STRAJK ODBYWA SIĘ PODCZAS WAKACJI - ktoś trafnie na...
poniedziałek, 08.04.2019 18:31 autor: sia
Nie popieram nauczycieli. Jest wolny rynek i zawsze może pracę...
poniedziałek, 08.04.2019 16:52 autor: Nick
Na ilu etatach mają tyle godzin?
poniedziałek, 08.04.2019 18:12 autor:
Tak czytam te wasze komentarze i przeraża mnie fakt że...
poniedziałek, 08.04.2019 16:57 autor: Kk
a uważasz ze to jest madre , ze czlowiek ktory...
poniedziałek, 08.04.2019 17:03 autor:
W DUPACH SIĘ PRZEWRACA.Moja znajoma ma 3800 zł na rękę...
poniedziałek, 08.04.2019 10:24 autor:
masakra i one biedne hehe a jak ludzie zyja za
poniedziałek, 08.04.2019 13:26 autor:
Do roboty i zadnego wynagrodzenia za te dni lenie, w...
poniedziałek, 08.04.2019 10:15 autor:
od 7 moze i tak ale nie 8 h ,...
poniedziałek, 08.04.2019 13:23 autor: mama
OD 7 RANO- CHYBA W LOZKU, MOZE NIEKTORE SZKOLY PODSTAWOWE-
poniedziałek, 08.04.2019 11:14 autor:
o to, to, to :)
poniedziałek, 08.04.2019 12:17 autor:
Na sfinie zawsze .
poniedziałek, 08.04.2019 13:15 autor:
Racja!Teraz o wojnach nie uczą bo ważniejszą personą jest Lech...
poniedziałek, 08.04.2019 13:10 autor: Przyszły naczelnik.
Ja na miejscu Broniarza żądał bym 3000 zł podwyżki a...
poniedziałek, 08.04.2019 11:09 autor: Emeryt.
Bielawa za
poniedziałek, 08.04.2019 13:06 autor:
Poskacza jak qń i wroca do pracy albo na zmywak...
poniedziałek, 08.04.2019 11:42 autor: Dek
Do roboty !!!
poniedziałek, 08.04.2019 08:55 autor:
Banda darmozjadów !!!
poniedziałek, 08.04.2019 09:40 autor: .
Słowa jakby starego , zapiekłego komuchy.
poniedziałek, 08.04.2019 09:52 autor:
Do nauczycieli , nie dajcie się złamać, bo inaczej nigdy...
poniedziałek, 08.04.2019 09:44 autor: też rodzic
to są nauczyciele? kosztem dzieci? o swoje.. kase z...
poniedziałek, 08.04.2019 09:47 autor:
Pamiętacie,jak szybko podwyżki dostali policjanci?
poniedziałek, 08.04.2019 09:49 autor: autor
1 na 10 nauczycieli faktycznie zasługuje na podwyżkę. Niestety Ci...
poniedziałek, 08.04.2019 09:54 autor: CZY SIĘ STOI,CZY SIĘ LEŻY 1000 Z
Dlaczego DOBA cenzuruje komentarze?
poniedziałek, 08.04.2019 10:20 autor: Mell
ALE TYMI MAŁPAMI ŁATWO MANIPULOWAĆ
poniedziałek, 08.04.2019 10:26 autor: DARWIN
Niech rodzice sami wychowuja swoje rozwydrzone bachory.
poniedziałek, 08.04.2019 10:44 autor: Uczitielka
No to tow. Szydlowa znowu dostanie kwiaty za kolejny sukces....