komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
ZKM
WALUTY
FORUM

sobota, 15 maja 2021

Zofii, Nadziei

Startuje nowy program grantowy „Piast Wspiera Region” - 300 tys. zł na granty dla organizacji z Dolnego Śląska

czwartek, 8.4.2021 12:43 , komentarze: 1 , odsłony: 292
kategorie artykułu:

Marka Piast, od lat związana z Dolnym Śląskiem, 10 kwietnia wystartuje z I edycją Programu Grantowego „Piast Wspiera Region”. Do zdobycia są grantyna projekty wspierające lokalne społeczności i tworzące pozytywne zmiany w regionie. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń z woj. dolnośląskiego. Wnioski można składać do 21 kwietnia br. na stronie internetowej www.PiastWspieraRegion.pl

Piwo Piast powstało na Dolnym Śląsku, było teżflagowym produktem Browaru Piastowskiego. Z przywiązania do regionu Dolnego Śląska, skąd wywodzi się marka, powstał pomysł wsparcia lokalnych społeczności poprzez organizację I edycji Programu Grantowego „Piast Wspiera Region”.

Łączna wartość nagród wyniesie do 300 tys. zł w grantach o wartości od 5 do 50 tys. zł.O dotację mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, instytucje pożytku publicznego, fundacje i stowarzyszenia z terenu woj. dolnośląskiego. Mogą to byćm.in. instytucje kultury, jednostki organizacyjne, instytucje i kluby sportowe, Ośrodki Pomocy Społecznejczy Ochotnicze Straże Pożarne.

Wnioski można składać od 10 do 21 kwietnia br. na stronie internetowej www.PiastWspieraRegion.pl. Następnie Jury wybierze pulę do 40 projektów spełniających wymagania regulaminowe. O ostatecznym wyborze zwycięzców zadecydują internauci oddając swoje głosy na stronie programu w dniach od 24 kwietnia do 10 maja br.

- Marka Piast od lat związana jest z Dolnym Śląskiem. Czujemy się częścią tej lokalnej społeczności i chcemy wspierać region, dbać o jego rozwój i odwdzięczać się mieszkańcom za ich przywiązanie do marki– mówi Anastazja Jarcewa, menedżer marki Piast. – Mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy wiele wyjątkowych projektów, które przez lata będą służyły społeczności na Dolnym Śląsku – dodaje Anastazja Jarcewa.

Zgłaszane projekty powinny koncentrować się wokół ekologii,infrastruktury, kultury oraz inicjatyw prospołecznych np.promujących aktywny tryb życia. Beneficjentami wnioskowanych projektów grantowych nie mogą być placówki przeznaczone dla osób niepełnoletnich (np. przedszkola, szkoły, domy dziecka i in.).

Marka Piast należy do portfolio produktowego Carlsberg Polska. Carlsberg Polska od kilku lat z powodzeniem realizuje program grantowyInicJaTyWydla społeczności lokalnych w okolicachswoich browarów w Brzesku i Sierpcu, a w Szczecinie program „Bosman Wspiera Region”.W 2020 roku te programy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i pozwoliły na zrealizowanie blisko 30 cennych dla mieszkańców tych miast i regionów inicjatyw, na łączną kwotę ok. 600 tys. złotych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.PiastWspieraRegion.pli na profilu Facebook Piast Wspiera Region.

 

Wasze komentarze

trzeba rozdać kasę -!
czwartek, 08.04.2021 16:14 autor:
piątek, 14.5.2021 11:13
piątek, 14.5.2021 10:52
piątek, 14.5.2021 10:27
piątek, 14.5.2021 10:20
piątek, 14.5.2021 10:11
czwartek, 13.5.2021 09:05
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów